Cały czas przybywa zgłoszeń do Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”

2013-05-14 14:57:43(ost. akt: 2013-05-15 12:21:08)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Już 15 ekip potwierdziło już udział w Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”. Wynik cieszy, ale miejsc mamy ponad trzy razy więcej. A zatem czekamy na kolejne zgłoszenia! Wielkie granie rusza już 22 czerwca.
Co robić tydzień przed rozpoczęciem wakacji? Najlepiej grać w piłkę! Nie ma w tym roku mistrzostw Europy ani świata, nie odbywa się również olimpiada. Jest za to Turniej Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”, który 22 i 23 czerwca odbędzie się już po raz trzeci. I nie mamy wątpliwości, że będzie jeszcze lepszy od poprzednich edycji.
Na razie do rywalizacji w trzech kategoriach głównych (rocznik 2002 i młodsi, rocznik 1999 i młodsi oraz rocznik 1994 i młodsi), a także nowej kategorii open, zgłosiło się 15 ekip. To już prawie jedna trzecia limitu, który założyliśmy sobie w tym roku! Co więcej, na liście zgłoszeniowej są nie tylko ekipy z Olsztyna, ale również z Ostródy, Nowego Miasta Lubawskiego, Mroczna czy Kiwit.

Coraz więcej osób zadaje nam również pytania, zarówno za pośrednictwem poczty elektronicznej, jak i facebookowego fanpage’u. O co pytacie? Na przykład o to, czy udział w turnieju jest bezpłatny. Odpowiedź: oczywiście! Wszystko dzięki naszym sponsorom i partnerom, którzy jak co roku aangażowali się w organizację piłkarskiej imprezy na rozpoczęcie lata. Wspólnie z nami turniej organizuje już po raz drugi z rzędu Stomil Olsztyn, którego trenerzy będą czuwać nad specjalną strefą piłkarskich zabaw dla maluchów. Do strefy zapraszamy nawet dzieci, które nie będą uczestniczyć w rywalizacji drużynowej, a więc maluchy w każdym wieku. Warto przyjść, tym bardziej, że konkursy w strefie poprowadzą piłkarze Stomilu.

Po raz drugi z rzędu partneruje nam również Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, który promuje turniej na swojej stronie internetowej i zadba o obsadę sędziowską. — Mamy nadzieję, że w ten sposób odciążymy organizatorów, którzy będą mogli skupić się na zarządzaniu rozgrywkami — uważa Marek Łukiewski, dyrektor biura WMZPN.

Po raz kolejny boiska udostępni Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, którego studentów zapraszamy w tym roku do udziału w nowej kategorii open.

No i oczywiście sponsorzy, czyli Grupa DBK, która futbol w regionie wspiera już od ponad dekady, a także Urząd Marszałkowski.

Deklaracje udziału w turnieju można pobierać ze strony internetowej „Gazety Olsztyńskie”. Później trzeba je przysłać w formie elektronicznej na adres turniejgazetaolsztynska.pl lub dostarczyć do redakcji. Na podany adres e-mail kierować można również wszelkie pytania dotyczące turniejowych zmagań.

Sponsorem turnieju jest grupa DBK

PEGA