Ruszyły zapisy do Turniej Dzikich Drużyn "Gazety Olsztyńskiej"

2013-05-10 08:02:22(ost. akt: 2013-05-13 16:35:25)

Autor zdjęcia: Wojciech Benedyktowicz

Turniej Dzikich Drużyn "Gazety Olsztyńskiej" już za półtora miesiąca, a więc... zaczynamy odliczanie! I oczywiście przyjmowanie zgłoszeń. Możecie je nadsyłać już dziś!
— Turniej Dzikich Drużyn? Bardzo fajna sprawa. Mam nadzieję, że odwiedzimy go w dobrych nastrojach — liczy Janusz Bucholc, kapitan I-ligowego Stomilu Olsztyn, który w środę po kolejnej wyjazdowej wygranej wydostał się w końcu ze strefy spadkowej i jest coraz bliżej utrzymania na zapleczu Ekstraklasy.

Stomil już po raz drugi będzie w tym roku współorganizatorem naszego Turnieju Dzikich Drużyn. 22 i 23 czerwca na boiskach w Kortowie piłkarze i trenerzy grup młodzieżowych olsztyńskiego klubu będą czuwać nad przebiegiem rozgrywek i wspólnie z nami poprowadzą konkursy dla małych i nieco większych miłośników piłki.

Ale stałych partnerów i sponsorów Turnieju jest więcej. Po raz kolejny boiska do rozgrywek udostępni nam Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, a dostarczeniem pamiątkowych pucharów zajmie się Urząd Marszałkowski. Obsada sędziowską, podobnie jak w ubiegłym roku zapewni Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, a sponsorami imprezy będą Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu i Grupa DBK, której prezes Ireneusz Sobieski był swego czasu... piłkarzem.
To dzięki nim zorganizowanie futbolowych rozgrywek dla drużyn z całego regionu będzie możliwe już po raz trzeci. Jak co roku, najważniejszą częścią zmagań będą mecze w trzech głównych kategoriach wiekowych: najmłodszej (rocznik 2002 i młodsi), średniej (rocznik 1999 i młodsi) oraz najstarszej (rocznik 1994 i młodsi).

Podobnie jak w ubiegłym roku, pierwszego dnia Turnieju na stadionie lekkoatletycznym zorganizujemy również specjalną strefę piłkarskich zabaw dla maluchów (rocznik 2003 i młodsi), nad którą czuwać będą trenerzy grup młodzieżowych Stomilu.

Pierwszego dnia?! Tak, dobrze przeczytaliście. W tym roku Turniej będzie dwudniowy. Drugiego dnia zmagania będą się jednak toczyć już tylko w jednej, zupełnie nowej, kategorii wiekowej. Chodzi o kategorię open (bez ograniczeń wiekowych), którą postanowiliśmy utworzyć po licznych prośbach m.in. studentów, którzy, przez wiek, nie łapali się do żadnej z grup.

Zgłoszenia do Turnieju ruszają już dziś i potrwają do ostatniego weekendu przed imprezą lub do wyczerpania limitu miejsc. Tych przygotowaliśmy 48, po 12 w każdej z kategorii wiekowych. Nie licząc oczywiście maluchów, bo tam ograniczeń co do liczby zgłoszeń nie ma.

Co zrobić, by zgłosić drużynę? Wystarczy zapoznać się z regulaminem, a później pobrać deklarację zgłoszeniową. Potem wystarczą ją wypełnić i przysłać na adres turniej@gazetaolsztynska.pl lub dostarczyć osobiście do naszej redakcji. Wypełnienie i dostarczenie deklaracji jest bardzo ważne, bo w tym roku jest to warunek konieczny. Bez deklaracji zgłoszenie będzie nieważne!

Co jeszcze? Oczywiście, jak co roku, nie zabraknie też nagród. Jakich? Na razie niech będzie to niespodzianka.

Warto dodać, że wszelkie pytania dotyczące Turnieju można kierować na skrzynkę mailową: turniej@gazetaolsztynska.pl. Kontaktować się z nami można również poprzez facebookowy fanpage Turnieju, na którym będą zamieszczane wszelkie informacje dotyczące czerwcowych zmagań.

PEGA

Sponsorem turnieju jest grupa DBK

Źródło: Gazeta Olsztyńska