W piątek ruszają zgłoszenia do Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” i Stomilu Olsztyn

2013-05-08 10:43:28(ost. akt: 2013-05-13 16:39:31)

Autor zdjęcia: Wojciech Benedyktowicz

Czasu jest niby sporo, ale ekipę warto zacząć zbierać już teraz. Tym bardziej że liczba miejsc będzie w tym roku ograniczona. Już pojutrze zaczynamy przyjmowanie zgłoszeń do Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” i Stomilu Olsztyn!
— Inicjatywa jest świetna, więc chcemy przy niej pomóc — mówi Marek Łukiewski, dyrektor biura Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Związek zapewni obsadę sędziowską imprezy, a dodatkowo włączył się również w promocję zawodów, zamieszczając informację o turnieju na swojej stronie internetowej.

Partnerów imprezy jest zresztą więcej. Boiska jak co roku udostępni nam Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, a o pamiątkowe puchary i medale dla uczestników zadba Urząd Marszałkowski, Stomil i WMZPN, a także główny sponsor turnieju Grupa DBK, od lat wspierająca olsztyński i regionalny futbol. Dość wspomnieć, że prezes DBK Ireneusz Sobieski sam był przed lat obiecującym piłkarzem Warmii oraz Stomilu.

A turniej? W tym roku sportowe zawody potrwają nie jeden, ale dwa dni. Imprezę zaplanowaliśmy podobnie jak w ubiegłym roku na ostatni weekend przed wakacjami, a więc 22 i 23 czerwca. Do najmłodszej (rocznik 2002 i młodsi), średniej (rocznik 1999 i młodsi) oraz najstarszej (rocznik 1994 i młodsi) kategorii wiekowej, a także strefy maluchów, którą po raz pierwszy uruchomiliśmy rok temu, postanowiliśmy dodać kategorię open. Będzie mógł w niej wystartować każdy, a jej ustanowienie to efekt sporego zainteresowania w poprzednich latach turniejem ze strony m.in. studentów. Przygotowujemy też dodatkowe atrakcje, o których poinformujemy już wkrótce. Ale jedno możemy zagwarantować już dziś: będzie się działo!

A na razie zaczynamy przyjmowanie zgłoszeń. Wystartował już m.in. facebookowy fanpage Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” i Stomilu Olsztyn, a nabór drużyn rozpoczniemy w piątek. Warunkiem uczestnictwa będzie w tym roku pobranie i dostarczenie nam, dostępnej już niedługo na naszej stronie internetowej, deklaracji udziału. Bez tego żadne zgłoszenie nie będzie ważne! Skąd takie restrykcje? Wszystko po to, by precyzyjnie ułożyć terminarz i uniknąć zamieszania podczas rozgrywek. Zależy nam bowiem na tym, by ranga turnieju stale rosła.

PEGA

Sponsorem turnieju jest grupa DBK

Źródło: Gazeta Olsztyńska