„Złodzieje życia” koncert w ZSKŚiA

2013-05-07 11:57:23(ost. akt: 2013-05-07 11:59:34)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

W hali sportowej ZSKŚiA w Giżycku gościliśmy legendę polskiej muzyki blues'owej i rock'n'roll'owej – lidera zespołu Kasa Chorych – Pana Jarosława Tioskowa. To nie tylko wokalista, ale przede wszystkim gitarzysta, kompozytor i autor tekstów.
Muzyk uczestniczył w wielu festiwalach bluesowych, m.in. "Rawa Blues", "Folk Blues Meeting", "Jesień z Bluesem", "Olsztyńskie Noce Bluesowe", "Muzyczny Camping", "Rockowisko", "Suwałki Blues Festiwal" i in.. W naszej szkole pojawił się nie bez powodu. Przybył z koncertem pt. „Złodzieje życia”.

- Jakiś czas temu poczułem taką potrzebę, żeby docierać do młodych ludzi z prostym przesłaniem, że narkotyki są złe. Mam przygotowany półtoragodzinny program, na który składa się moja opowieść o Kasie Chorych, o tym jaką rolę w jej historii odegrały narkotyki. Przeplatam to muzyką: gram i śpiewam swoje utwory - powiedział w jednym z wywiadów wokalista.

Tioskow w barwny sposób opowiadał o drodze do kariery, muzyce i ruchu hippisowskim, którym towarzyszyły, niestety, narkotyki. Stwierdził, że w czasach jego młodości nikt nie ostrzegał przed szkodliwym działaniem substancji odurzających i może w tym tkwił problem.

Muzyk wyraźnie chce ustrzec młodzież przed błędami, które sam kiedyś popełniał i tragediami, jakich był świadkiem. Poza tym zapoznał młodych z blues'em, obecnie muzyką rzadko trafiającą do komercyjnych stacji radiowych. Trudno powiedzieć, czy ten rodzaj muzyki przypadł młodzieży do gustu. Z pewnością jednak całe przedsięwzięcie zasługuje na podziw i szacunek.

Anna Górska
Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutajTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko