Rusza III edycja Turnieju Dzikich Drużyn „GO” i Stomilu Olsztyn

2013-05-06 13:10:06 (ost. akt: 2013-05-13 16:40:04)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Nie ma w tym roku piłkarskich mistrzostw świata ani mistrzostw Europy. Nie ma też olimpiady. Za to już po raz trzeci odbędzie się Turniej Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” i Stomilu Olsztyn. W tym roku z jeszcze większym rozmachem i z kolejnymi nowościami!
Prawie 50 drużyn i blisko 500 chłopców w trzech kategoriach wiekowych. Do tego strefa piłkarskich zabaw dla najmłodszych. Tak było w ubiegłym roku w Kortowie w ostatni weekend przed wakacjami.

W tym roku będzie podobnie, ale z jeszcze większym rozmachem. Współorganizatorem turnieju znowu będzie pierwszoligowy Stomil Olsztyn, partnerem Urząd Marszałkowski, a profesjonalną obsadę sędziowską zapewni Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Wszystko po raz kolejny odbędzie się najprawdopodobniej w Kortowie.

W tym roku sportowe zawody potrwają nie jeden, ale dwa dni. Imprezę zaplanowaliśmy podobnie jak w ubiegłym roku na ostatni weekend przed wakacjami, a więc 22 i 23 czerwca. Do najmłodszej (rocznik 2002 i młodsi), średniej (rocznik 1999 i młodsi) oraz najstarszej (rocznik 1994 i młodsi) kategorii wiekowej, a także strefy maluchów, którą po raz pierwszy uruchomiliśmy rok temu, postanowiliśmy dodać kategorię open.

Będzie mógł w niej wystartować każdy, a jej ustanowienie to efekt sporego zainteresowania w poprzednich latach turniejem ze strony m.in. studentów. Przygotowujemy też dodatkowe atrakcje, o których poinformujemy już wkrótce. Ale jedno możemy zagwarantować już dziś: będzie się działo!

A na razie zaczynamy przyjmowanie zgłoszeń. Wystartował już m.in. facebookowy fanpage Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” i Stomilu Olsztyn, a nabór drużyn rozpoczniemy w piątek.

Warunkiem uczestnictwa będzie w tym roku pobranie i dostarczenie nam, dostępnej już niedługo na naszej stronie internetowej, deklaracji udziału. Bez tego żadne zgłoszenie nie będzie ważne! Skąd takie restrykcje? Wszystko po to, by precyzyjnie ułożyć terminarz i uniknąć zamieszania podczas rozgrywek. Zależy nam bowiem na tym, by ranga turnieju stale rosła.

I właśnie dlatego nie zabraknie tradycyjnych atrakcji. Wszyscy uczestnicy turnieju dostaną pamiątkowe dyplomy, a dla tych najlepszych przygotujemy cenne nagrody. Nie zabraknie też konkursów dodatkowych, które, podobnie jak niektóre zabawy w strefie malucha, poprowadzą piłkarze i trenerzy Stomilu oraz grup młodzieżowych olsztyńskiego klubu.


PEGA

Sponsorem turnieju jest grupa DBK

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD