Gminne obchody Święta Flagi

2013-05-01 13:22:49 (ost. akt: 2013-05-01 13:23:41)

Autor zdjęcia: SP w Nowej Wsi Ełckiej

Tradycyjnie już od kilku SP w Nowej Wsi Ełckiej organizuje Gminne Dni Flagi. W tej lekcji patriotyzmu biorą udział wszystkie szkoły z terenu Gminy Ełk.
Gminne obchody Święta Flagi rozpoczęły się Mszą św. w której wzięli udział zaproszeni goście m.in. wójt gminy Ełk, p. Antoni Polkowski, dyrektorzy i przedstawiciele szkół z Gminy Ełk oraz społeczność naszej szkoły. Podniosły charakter uroczystości podkreślał udział pocztów sztandarowych szkół oraz wojska. Po Mszy św. rozpoczęły się uroczystości na placu szkolnym. Po oficjalnych przemówieniach nastąpiła część artystyczna przygotowana przez p.Jolantę Jadeszko wraz z uczniami klas IV - VI.

Historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz pieśni patriotyczne zaprezentawali: Anna Downar, Julita Gajek, Gabriela Jadeszko, Paulina Tyszko, Milena Worm oraz Maciej Niedźwiecki.

Podczas uroczystości, przy wspólnie zaśpiewanym utworze "Kocham cię Polsko" rozdano uczestnikom flagi oraz biało-czerwone balony.

Na zakończenie odbył się piknik w ogrodzie szkolnym.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutaj


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hero #1079456 | 89.228.*.* 9 maj 2013 21:50

    Jestem ciekaw tej patriotycznej miłości jak wyglądają oflagowane posesje wójtów, prezydentów radnych , sołtysów,że nie wspomnę posłów.Bo z mojej obserwacji wynika że nie jest tak kolorowo jak wypowiedzi przekazowe włodarzy.Przykładem nie wywieszania flagi jest chociażby wójt gm Kalinowo jak i nie którzy radni tej gminy.Radzę zastanowić się na kogo głosujemy

    odpowiedz na ten komentarz

  2. obserwator #1072141 | 46.205.*.* 1 maj 2013 21:48

    Byłam! Świetna impreza, gratuluję organizatorom, mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie dłuższa majówka.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)