Merida Mazovia MTB Maraton szczęśliwa dla młodzieży z Prostek

2013-04-25 14:26:59(ost. akt: 2013-04-25 14:28:26)

Autor zdjęcia: Gimnazjum Prostki

Inauguracja letniego cyklu maratonów rowerowych Merida Mazovia MTB Maraton szczęśliwa dla młodzieży z Prostek
21 kwietnia w Legionowie (woj. mazowieckie) rozpoczął się długo oczekiwany start letniego cyklu maratonów rowerowych Cezarego Zamany – Merida Mazovia MTB Maraton. Młodzież z Prostek zaprezentowała się rewelacje, a to dopiero początek sezonu.

Na starcie stanęło ponad 1200 zawodników, których łaskawa wiosenna pogoda w końcu przywitała słońcem i optymalną temperaturą +13 stopni C. Trasa jak na pierwszy wyścig nie należała do najtrudniejszych, słońce skutecznie osuszyło trasę pozbawiając zawodników konieczności zażywania błotnych kąpieli. Niewielkie sekcje kałuż i błota dawało się sprawnie omijać.

Młodzież z drużyny MTB Ełk Prostki na dystansie FIT (około 30 km) rywalom nie dała dużego pola do popisu. Magda Bałdyga (kat. FKJ) na metę wjechała jako pierwsza kobiet z czasem 1:22:53 (godz:min:sek), wyprzedając o kilkanaście minut rywalki. Na podium znaleźli się również:

Chudek Dawid (kat. FM1) z czasem 1:14:28 sek, zajmując drugie miejsce,
Gosko Michał (kat. FMJ) z czasem 1:18:32 sek, zajmując trzecie miejsce.
Wyjazd możliwy był dzięki dotacjom z Urzędu Gminy w Prostkach i Starostwa Powiatowego w Ełku, za co serdecznie dziękujemy.

Zarząd UKK Prostki


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutaj


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GimnazjumProstki

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kolarzyk PRIM Ełk -kolarz #1087253 | 87.206.*.* 16 maj 2013 22:07

    Super Super! Jeździłem w Kolarzyku z 11 lat temu, p.Grygo trenował chłopaków, śp.Kondrat Całkiewicz dziewczyny. Piękne czasy :) Miło się wspomina, na wyścigi jeździły momentami 2 samochody. W naszym województwie nie było na nas mocnych(Olsztyn, Białystok), w kraju też się wygrywało. Fajnie, że młodzi robią wyniki. Może wrócą dawne czasy(finansowanie), żeby kluby mogły istnieć !

    odpowiedz na ten komentarz

  2. filippe masa #1068401 | 213.66.*.* 27 kwi 2013 20:10

    SĄ EFEKTY TO I GMINA PODŁĄCZA SIĘ DO SUKCESU.

    odpowiedz na ten komentarz