Skarżą się na nieprzejezdne drogi

2013-03-22 13:18:44 (ost. akt: 2013-03-22 13:24:30)

Autor zdjęcia: Archiwum gazety

Mieliśmy dwa dni silnych opadów śniegu — mówi Marek Śmigielski, mieszkaniec Mrozów Wielkich. — Drogi były całkowicie nieprzejezdne. Dzwoniliśmy do urzędu gminy w poniedziałek, wtorek, środę i piątek z prośbą o odśnieżenie ulicy Świerkowej. Również interweniowaliśmy u sołtysa, ale nie miał wpływu na decyzję gminy.
— Pani z urzędu obiecywała, że pług do nas zajedzie, niestety, na obietnicach się skończyło — mówi Marek Śmigielski. — Rozumiemy, że w pierwszej kolejności gmina ma obowiązek odśnieżyć drogi główne, ale później powinna zająć się bocznymi. W ostatni wtorek, kiedy po raz kolejny zadzwoniłem do urzędu, poinformowano mnie, że właśnie wygasła umowa zawarta przez gminę na odśnieżanie z wykonawcą i moje zgłoszenie nie może być przyjęte. To jakaś kpina! Pomimo wielu zgłoszeń od 11 do 19 marca droga nie została ani razu odśnieżona. Za co płacimy te wysokie podatki?

Urzędnik z gminy twierdzi, że zgłoszenie pana Śmigielskiego dotyczące odśnieżenia ulicy Świerkowej zostało przekazane do wykonawcy usług związanych z zimowym utrzymaniem dróg, który potwierdził jego wykonanie w godzinach wieczornych. Ale...

— Po dwóch godzinach mieliśmy informację, że drogi znów są zasypane — tłumaczy Olga Hańczyc, podinsp. ds. dróg i remontów w Urzędzie Gminy w Ełku. — Silny wiatr nawiewał z przydrożnych pól śnieg. Zgodnie z Regulaminem odśnieżania gminy Ełk ulica Świerkowa została zaklasyfikowana do 7 standardu utrzymania, czyli nie podlega odśnieżaniu, jednakże umownie mamy 72 godziny, od momentu zaprzestania odpadów, na odśnieżenie takich dróg. W pierwszej kolejności zgodnie z zarządzeniem wójta gminy Ełk odśnieżane są drogi główne, którymi dojeżdżają autobusy szkolne i MZK, w dalszej kolejności drogi wewnętrzne.

Pani podinspektor poinformowała nas, że we wtorek podpisana została umowa z wykonawcą na odśnieżanie, zapewniła też, że ulica Świerkowa zostanie w tym tygodniu odśnieżona.

Mrozy Wielkie to nie jedyna miejscowość w gminie Ełk, która tonie w śniegu. Np. niektóre drogi wewnętrzne w Malinówce były tej zimy odśnieżane tylko raz!
Czar

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Logo #1033929 | 79.185.*.* 25 mar 2013 11:21

  Panie wojcie MELDUJĘ że Pana czas w gninie się kończy wraz z następnymi wyborami !! Kilku oszołomów popierajcych Pana (ciekwe czy bez gratyfikacji)? nie wystarczy aby wygrać wybory. Zapomnmiał Pan, że jest został Pan wybrany przez mieszkańców i jest DLA MIESZKAŃCÓW, a nie odwrotnie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. EOE #1032179 | 195.116.*.* 23 mar 2013 12:49

  Jeśli jesteśmy już w tamtym rejonie to chciałbym zapytać komy przyszło remontować droge EŁK- MROZY w lutym? Kruszywo które zostało posypane, w znaczącej części po prostu zsypało się z asfaltu do zera na pobocze.(sypali je chyba na lód, który leżał na drodze).Tą drogę remontują co roku! czy nie mogą zrobić jej raz a porządnie? Ile kasy na nią już poszło????

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. mano #1032169 | 89.228.*.* 23 mar 2013 12:44

  dla mnie jest absurdem że wyjeżdżamy na oblodzone, zaśnieżone drogi, jak ktoś chodnika przed swoją posesją nie odśnieży i ktoś się tam wywróci to jest mandat i sprawa dla właściciela posesji, a jak drogi nie odśnieżone i jest kolizja to mandat dla kierowcy za niedostosowanie prędkości do warunków czemu nie kara się wtedy właściciela drogi. Ciekawe czy ktoś kiedyś zajął się tym tematem i np. podał do sądu zarządcę drogi. Bo idąc takim tokiem to powinno karać się pieszego za to że się wywrócił na chodniku - za niedostosowanie prędkości do warunków panujących na chodniku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 4. pokahontas #1031794 | 46.170.*.* 22 mar 2013 23:24

  a w NWE wielkie cuda przejechał pług 4 razy po gminnych w tym sezonie, w tamtym tylko dwa razy Kwiatek zaszczycił swoją pomarańczową strzałą.

  odpowiedz na ten komentarz

 5. Ador #1031455 | 46.151.*.* 22 mar 2013 18:32

  ...a mnie interesuję czy po Reglu dalej grasują dwa duże groźne psy,które atakują wszystkich przejeżdżających rowerzystów i mimo powiadomień nikt z tym nic nie robi,bestyjki wielkości owiec i naprawdę może zdarzyć sie tragedia

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD