Miała wygrać pieniądze. Straciła tysiące
2025-07-23 13:39:59(ost. akt: 2025-07-23 13:46:46)
77-latka z Węgorzewa na portalu społecznościowym otrzymała z konta sąsiadki wiadomość. Rzekoma znajoma prosiła ją o przesłanie numeru telefonu. Następnie na podany numer telefonu przyszedł kod do rzekomej darmowej loterii. Oszust twierdził, że na loterii wygrane zostały pieniądze, ale jest jeden haczyk.
Do zrealizowania przelewu kobieta musiała podać numer karty bankomatowej, co też zrobiła. W trakcie potwierdzania transakcji kobieta była zapewniania o jej legalności i o tym, że jest to bezpieczne. Następnie kobieta podała numer klienta i hasło do swojego konta. Niestety, mieszkanka Węgorzewa zorientowała się, że to oszustwo zbyt późno. Zdążyła stracić prawie 3000 złotych oraz 2000 euro.
O tym zdarzeniu seniorka poinformowała węgorzewską Policję.
O tym zdarzeniu seniorka poinformowała węgorzewską Policję.
- Przestępcy działający tą metodą wprowadzają w błąd i wykorzystują zaufanie pokrzywdzonych. Oszukują osoby, które są przekonane, że korespondują ze swoimi bliskimi. Dlatego też korzystając z portali społecznościowych pamiętajmy o ostrożności i zasadzie ograniczonego zaufania. Po otrzymaniu podejrzanej wiadomości od znajomego warto do niego zadzwonić i upewnić się, czy nikt się pod niego nie podszywa - apelują węgorzewscy policjanci.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez