Zakład Aktywności Zawodowej z dofinansowaniem
2025-01-27 12:00:00(ost. akt: 2025-01-27 12:37:15)
Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego zdecydował o dofinansowaniu kosztów działalności 10 zakładów aktywności zawodowej w regionie, w tym, giżyckiego ZAZ-u. Łączna wysokość wsparcia w 2025 roku wyniesie ponad 1,14 mln zł.
Dzięki dofinansowaniu, osoby z niepełnosprawnościami zatrudnione w takich zakładach, obok wykonywania pracy zarobkowej, mogą uczestniczyć w rehabilitacji społecznej, przygotowują się jednocześnie do życia w otwartym środowisku oraz uczą się pełnego, niezależnego i aktywnego życia na miarę ich indywidualnych możliwości. ZAZ w Giżycku otrzyma 108,5 tys. zł.
– Zakłady Aktywności Zawodowej spełniają kluczową rolę w integracji oraz aktywizacji osób z niepełnosprawnościami – mówi marszałek województwa Marcin Kuchciński. – Wspierając zakłady aktywności zawodowej, inwestujemy w przyszłość naszego regionu, budując społeczeństwo, w którym każdy ma szansę na godne funkcjonowanie i uczestnictwo w życiu społecznym, co jest niezwykle ważne w kontekście walki z wykluczeniem społecznym i zawodowym.
W pierwszym kwartale tego roku na funkcjonowanie ZAZ zostaną także podzielone środki z PFRON i tutaj wsparcie sięgnie rzędu kilkunastu milionów złotych.
Decyzję w tej sprawie również podejmie zarząd województwa.
Decyzję w tej sprawie również podejmie zarząd województwa.
Niedawno giżycki ZAZ odwiedził wicewojewoda warmińsko-mazurski Zbigniew Szczypiński. Wicewojewoda podziękował dyrektorowi Wojciechowi Chodakowskiemu i pracownikom ZAZ-u za ich codzienny trud, który przynosi wymierne efekty zarówno dla lokalnej społeczności, jak i dla całego regionu.
Zakład Aktywności Zawodowej w Giżycku to przestrzeń, w której osoby z niepełnosprawnościami znajdują drugą szansę w życiu.
Zakład Aktywności Zawodowej w Giżycku to przestrzeń, w której osoby z niepełnosprawnościami znajdują drugą szansę w życiu.
Praca w ZAZ daje im możliwość odzyskania poczucia własnej wartości, zdobycia nowych umiejętności i powrotu do aktywności zawodowej. Wielu pracowników podkreśla, jak ważne jest dla nich to wsparcie po trudnych doświadczeniach życiowych. Jednym z wyjątkowych elementów działalności ZAZ jest tworzenie przepięknych rękodzieł, które zdobywają coraz większą popularność – zarówno jako pamiątki promujące region, jak i wyroby okolicznościowe. Rośnie liczba zamówień na te unikalne dzieła, co świadczy o ich wysokiej jakości i zaangażowaniu twórców. Oferowane produkty to m.in. ręcznie wykonane ozdoby, pamiątki regionalne oraz przedmioty codziennego użytku, które doskonale oddają charakter Warmii i Mazur. Każdy zakup wspiera działalność Zakładu i jego pracowników.
KT
KT
Fot. W-MUW Olsztyn/FB
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez