22-latek z Olsztyna oskarżony o włamanie się na konto i kradzież pieniędzy

2024-04-21 12:04:47(ost. akt: 2024-04-19 16:18:36)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Do sądu wpłynął akt oskarżenia wobec 22-letniego mężczyzny, który włamał się na konto bankowe swojej znajomej i ukradł jej ponad 1 tys. zł. za pomocą kodów BLIK.
Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymali od pewnej kobiety zgłoszenie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w przestrzeni internetowej. Z jej konta bankowego zniknęła kwota o wysokości ponad 1 tys. zł., która została wypłacona za pomocą kodu BLIK.

Poszukiwania wyjaśnień przez policjantów doprowadziły do tego, że sprawcą kradzieży okazał się znajomy kobiety. Okazało się, że 22-letni mieszkaniec Olsztyna pożyczył od poszkodowanej telefon, na którym zainstalowana była aplikacja banku. Po kilku próbach, mężczyzna złamał kod dostępu i włamał się na konto bankowe kobiety. 22-latek wypłacił wtedy sporą kwotę za pomocą kodów BLIK.

Mężczyzna usłyszał zarzuty bezprawnego uzyskania informacji i oszustwa komputerowego. 22-letni mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i oddał się karze dobrowolnie. Do sądu wpłynął akt oskarżenia.