Wiosna nieśmiało puka do Olsztyna. Rozpoczęło się sprzątanie parków [ZDJĘCIA]

2024-02-26 10:09:56(ost. akt: 2024-02-26 13:50:43)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zdecydowana większość mieszkańców przyzna, że Olsztyn jest dużo piękniejszy wiosną i latem niż jesienią i zimą, kiedy to wszystkie zalety miasta są szczególnie wyeksponowane. Mamy dla nich dobrą wiadomość, bo w stolicy Warmii widać pierwsze oznaki wiosennej aury.
Mimo tego, że do rozpoczęcia kalendarzowej wiosny został jeszcze prawie miesiąc, to wczoraj (niedziela 25 lutego) mogliśmy poczuć pierwsze oznaki wiosny. Ciepłe powietrze i jasne słońce przebijające się przez chmury zachęciły mieszkańców Olsztyna do długich spacerów czy wycieczek rowerowych. Można śmiało powiedzieć, że mieszkańcy zaczęli się powoli wybudzać z zimowego letargu i tłumnie ruszyli do parków, lasów czy na starówkę.

Fot. Zbigniew Woźniak

Od dziś (poniedziałek 26 lutego) trwa wielka akcja sprzątania olsztyńskich parków i alejek. Od rana kilkunastu pracowników zgrabia liście, zbiera śmieci i przygotowuje olsztyńską zieleń do nadejścia długo wyczekiwanej wiosny.

Prognozy pogody dla Olsztyna zachęcają do odwiedzania parków. O ile w trakcie tygodnia może być dość "ponuro", tyle w weekend mieszkańcy miasta mogą spokojnie planować spacer. Od piątku temperatura w Olsztynie będzie utrzymywać się powyżej 10 stopni Celsjusza na plusie, a w sobotę może nawet dobić do 15. Niebo będzie raczej bezchmurne, a synoptycy nie zapowiadają większych opadów.

kg


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. und #3113890 26 lut 2024 14:28

    sprzątać oczywiście trzeba, Jednak nie może być tak jak w powiedzeniu "dać .... atrament to to go wypije". Przykład: w ubiegłym roku jechałem samochodem ul. Partyzantów w Olsztynie. Na wysokości KW Policji był taki dym, że musiałem zwolnić bo myślałem, że coś się pali. Ale nie. To sprzątano chodnik ze starego piachu przy pomocy dmuchawy. A nie był to dym tylko kurz. Nikt na to nie reagował łącznie ze Strażą Miejską. Zieleń ta wczesna przypominała mi widoki jakie widziałem w Moskwie w latach 90-tych. Dbajmy o naszą przyrodę i o nas samych.

    odpowiedz na ten komentarz