Gmina Giżycko: znamy dwóch kandydatów na wójta

2024-02-01 09:34:41(ost. akt: 2024-02-01 09:59:25)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz oficjalnie zadeklarował chęć kandydowania na kolejną - trzecią już - kadencję wójta gminy. Na razie wiemy o jednym jego kontrkandydacie - start w wyborach potwierdził nam Robert Duszyński, mieszkaniec gminy Giżycko, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej przy "RYSIPON-Dar Serca" w Rynie
- Weszło w życie rozporządzenie w sprawie wyborów samorządowych. Wiele osób zadaje pytanie, czy będę kandydował na wójta gminy Giżycko. Odpowiem tak: nie wysiada się z pędzącego pociągu - mówi wójt Marek Jasudowicz w filmie opublikowanym na swoim profilu społecznościowym.

Marek Jasudowicz

- Dzięki pozyskanym dofinansowaniom rozpędziliśmy lokomotywę inwestycji do bardzo wysokich prędkości. Potrzeb jest wiele, więc trzeba nadal wytężonej pracy dla dobra wspólnego wszystkich mieszkańców. Jesteśmy z jedną z najlepiej postrzeganych gmin w różnych rankingach w województwie, a nawet w Polsce. Czy w takim momencie można wysiaść z pędzącego pociągu? Dlatego podjąłem decyzję o kandydowaniu na kolejną kadencję wójta gminy Giżycko - mówi wójt Marek Jasudowicz.


Jego kontrkandydatem w wyborach będzie Robert Duszyński, który oficjalnie potwierdził nam, że zamierza ubiegać się o fotel wójta gminy Giżycko.

Robert Duszyński

- Po wielu przemyśleniach i rozmowach z mieszkańcami gminy Giżycko, podjąłem bardzo ważną decyzję. Będę kandydował na urząd wójta gminy Giżycko. Od lat w naszej gminie aktywnie uczestniczę w życiu lokalnej społeczności. Jestem osobą silnie z nią związaną i zależy mi na jej rozwoju. Chcę mieć możliwość wpływu na decyzje dotyczące naszego regionu i podejmowania działań, które przyniosą pozytywne zmiany i poprawę warunków życia mieszkańców - deklaruje Robert Duszyński.

- Posiadam doświadczenie w dziedzinie administracji publicznej jak i w zarządzaniu. Przez wiele lat pracowałem w różnych obszarach, zdobywając umiejętności zarządzania finansami, tworzenia strategii rozwoju oraz budowania relacji z różnymi grupami społecznymi. Moja wrażliwość na problemy społeczne może przyczynić się do budowy lepszej przyszłości mieszkańców gminnej społeczności - dodaje Robert Duszyński. - Wierzę, że można znaleźć lepsze sposoby rozwiązania problemów takich jak infrastruktura i środowisko. Jednym z moich priorytetów jest stworzenie otwartego i przejrzystego procesu decyzyjnego. Chcę angażować mieszkańców w podejmowanie istotnych decyzji dotyczących naszej gminy i dawać im możliwość wypowiedzenia się na temat rozwoju i polityki społecznej, aby skutecznie realizować ich potrzeby i oczekiwania.
KT

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jestem ze wsi #3113899 27 lut 2024 12:24

    Pędzący pociąg ciągnie za sobą długi.... a i prokuratura się dołączyła ale o tym jakaś cisza. Chodzi o przerobienie w Świdrach drogi na pastwisko.

    odpowiedz na ten komentarz