środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

Olsztyński Ekonomik wyłonił mistrzynię wiedzy hotelarskiej

30.11.2018r. odbył się finał II Szkolnego Konkursu Hotelarskiego - Mistrz Wiedzy Hotelarskiej, którego organizatorami były nauczycielki przedmiotów zawodowych z hotelarstwa i turystyki Pani Ewa Zdanowicz i Pani Małgorzata Glanc.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap odbył się 13.11.2018r., w którym wzięło udział 50 uczniów klas II, III oraz IV technikum hotelarskiego. Uczniowie zmagali się z testem z wiedzy o hotelarstwie. Pięć osób z najlepszymi wynikami zakwalifikowało się do części finałowej konkursu. Byli to: Izabela Tomasiak z 3g, Kasia Czyż 3g, Patrycja Cyran 3g, Ewa Kowalczyk 4g i Dominika Ciach z 4g.
Etap finałowy odbył się 30.11. Finaliści mieli za zadanie odegrać w języku obcym scenkę sytuacją w recepcji m.in. wyjaśnić jak dojść do wybranych atrakcji turystycznych miasta, przedstawić ofertę konferencyjną, ofertę sylwestrową. Kolejny etap polegał na składaniu ręczników w różne finezyjne wzory m.in. słoń, pies, łabędź. Ostatnią konkurencją było nakrycie stołu, młodzież musiała wykazać się kreatywnością i pomysłowością, gdyż tematem w tym roku były Walentynki.
W jury zasiedli: nauczycielka przedmiotów zawodowych pani Beata Hajduk, nauczycielka języka angielskiego pani Edyta Jastrzębska, pan Patryk Karpowicz - dyrektor hotelu Omega, pani Urszula Gergola - dyrektor hotelu Kopernik, pani Katarzyna Salamonik - manager hotelu Kopernik, pan Jakub Dziadak - kierownik gastronomii hotelu Warmińskiego oraz absolwenci technikum hotelarskiego ZSE Olsztyn m.in. Dominika Bielecka zwyciężczyni poprzedniej edycji, Oliwia Pajka oraz Agata Browarek.
I miejsce: Izabela Tomasiak z klasy IIIg zdobywając 173 pkt otrzymała voucher na kolację dla 2 osób do hotelu Warmińskiego, miesięczny karnet do klubu Kinetic, voucher do Salonu Kosmetycznego oraz pamiątkową statuetkę.
II miejsce: Dominika Ciach z klasy IV g zdobywając 169 pkt otrzymała voucher na kolację dla 2 osób do hotelu Omega oraz miesięczny karnet do klubu Kinetic.
III miejsce: Katarzyna Czyż z klasy III g zdobywając 153,5 pkt otrzymała voucher na kolację dla dwóch osób do hotelu Kopernik oraz miesięczny karnet do klubu Kinetic.
IV miejsce ex aequo: Patrycja Cyran z klasy III g oraz Ewa Kowalczyk z klasy IV g zdobywając 149, 5 pkt otrzymały podwójne zaproszenie do kina Helios.
Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Chcielibyśmy bardzo podziękować sponsorom, którzy hojnie obdarowali naszych uczestników, a także jurorom.
Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy! I zapraszamy za rok.
ZSE
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LW
Oceń artykuł:

(0)