Niedziela, 21 lipca 2019. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Hotelarze z Olsztyńskiego Ekonomika uczą się zawodu na wycieczkach

Wycieczki dla uczniów Ekonomika są formą wypoczynku, ale i jednocześnie alternatywą dla tradycyjnych lekcji. Uczniowie na kierunku technik hotelarstwa odwiedzają hotele, obiekty turystyczne, przygotowując się do przyszłej pracy.

11.10. 2018r. klasy 2g i 2h wzięły udział w wycieczce do Fromborka i do Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim.
We Fromborku przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiadał młodzieży o zabytkach tego miejsca oraz przybliżył wiele faktów z życia Mikołaja Kopernika - naszego patrona. Później uczniowie zwiedzili czterogwiazdkowy Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim. Zadając wiele pytań, wzbogacili swoją wiedzę o przyszłym zawodzie. Po zwiedzaniu uczestniczyli w panelu dyskusyjnym z Dyrektorem Hotelu P. Mariuszem Pawliczakiem, który jest również dyrektorem regionalnym IGHP (Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego). Młodzież zadawała wiele ciekawych pytań dotyczących pracy hotelu oraz możliwości kariery zawodowej w tej branży.
Kolejna wycieczka branżowa uczniów klasy 2g i 2h w ramach zajęć praktycznych z technik pracy w hotelarstwie odbyła się w następnym tygodniu. Tym razem młodzież odwiedziła dwugwiazdkowy Hotel Kopernik w Olsztynie.
- Po obiekcie oprowadzał nas menager hotelu - relacjonują uczniowie. - Zobaczyliśmy pokoje różnych kategorii, sale konferencyjne oraz restaurację. Ciekawostką jest to, iż hotel należy do skarbu państwa.
ZSE

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LW
Oceń artykuł:

(0)