Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Podziel się:

Podziel się:

W Olsztyńskim „Ekonomiku” zainaugurowano wojewódzki projekt „Będę odpowiedzialnym kierowcą”.

W poniedziałek 10 września 2018 r. w sali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika spotkali się uczniowie klas trzecich. To właśnie dla tej grupy wiekowej (przyszłych kierowców) przeznaczone jest wojewódzkie przedsięwzięcie „Będę odpowiedzialnym kierowcą”.

Projekt ten został przygotowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Regionalne Centrum BRD i Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie. Przedsięwzięcie o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym zostało objęte honorowym patronatem Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty.
Na inaugurację projektu przybyli Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty – Pan Krzysztof Marek Nowacki, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – Pan Stanisław Szatkowski, Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP – nadkomisarz Robert Brzycki. Spotkanie prowadził Pan Marcin Kiwit – egzaminator nadzorujący WORD, a prezentację „Będę odpowiedzialnym kierowcą” zaprezentowała aspirant Marta Kacprzyńska z WKS KWP w Olsztynie.
Na początku głos zabrał Pan Kurator. Przywitał bardzo serdecznie wszystkich obecnych i wyraził nadzieję, że realizacja projektu w całym województwie poprawi znacząco bezpieczeństwo na warmińsko – mazurskich drogach.
Następnie głos zabrała Pani aspirant. Mówiła o odpowiedzialności i braku doświadczenia młodych kierowców, o prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu i środków odurzających oraz o brawurze. Były prezentowane filmy, które ukazywały konsekwencje niestosowania się do przepisów i współodpowiedzialność pasażerów za ewentualne kolizje spowodowane nieodpowiedzialnym zachowaniem kierowcy i jego niewłaściwym zachowaniem.
Zainaugurowany projekt to nie tylko spotkania z młodzieżą, ale również propozycja konkursu, który składa się z dwóch etapów. Na początek młodzież będzie mogła wykazać się kreatywnością i napisać scenariusz spotu o charakterze profilaktycznym. Jego tematem ma być promowanie bezpiecznych i odpowiedzialnych postaw w ruchu drogowym wśród młodych kierowców. Po wyłonieniu najlepszych pomysłów w grudniu 2018 r. odbędzie się drugi etap. Będzie to sprawdzenie wiedzy uczestników z zakresu prawa o ruchu drogowym (kategoria B) w formie testu. Osoba z największą ilością punktów po dwu etapach otrzyma cenną nagrodę. Będzie to voucher na opłacenie kursu na prawo jazdy kategorii B o wartości 1500 zł.
Wszystkim uczestnikom spotkania życzymy wyciągnięcia cennych wniosków oraz bezpieczeństwa na drogach w roli kierowców, pieszych i rowerzystów.
Lech Wąsowski
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LW
Oceń artykuł:

(0)