Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Podziel się:

Podziel się:

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie spotkali się z ratownikiem medycznym

15 grudnia 2017 wszystkie klasy drugie uczestniczyły w szkoleniu na temat udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty prowadził ratownik medyczny z Olsztyńskiego PCK.

Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na tematy związane z naszym zdrowiem i życiem. Poruszono tematy związane z oparzeniami i odmrożeniami, złamaniami i zwichnięciami, zakrztuszeniem i krwotokiem. Dzięki temu spotkaniu wiemy, jak w poprawny sposób powiadomić odpowiednie służby o zaistniałym zdarzeniu. Poinformowano nas, jak się zachować przy osobie, która straciła przytomność na ulicy lub w wyniku zdarzenia drogowego. Umiemy ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej i udrożnić drogi oddechowe. Pokazano nam również, w jaki sposób prawidłowo przeprowadzić RKO.
Uczniowie zadawali wiele ciekawych i czasem trudnych pytań, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Dzięki temu nasze spotkanie stało się jeszcze ciekawsze.
Dzięki tym zajęciom jesteśmy dużo mądrzejsi i być może w razie nagłej potrzeby będziemy potrafili uratować komuś życie lub zdrowie, podejmując odpowiednie czynności.
Lech Wąsowski
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa Nr 14 w Olszty
Oceń artykuł:

(0)