Wtorek, 21 sierpnia 2018. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

Podziel się:

Podziel się:

Chór Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie z koncertem w DPS „Kombatant”.

Chór Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie przejął tradycję chóru Gimnazjum nr 5, który również był prowadzony przez panią Hannę Borys. Podobnie jak w poprzednich latach startujemy w konkursach, uświetniamy uroczystości szkolne, ale również koncertujemy na terenie miasta, dając radość i wiele wzruszeń słuchaczom.

Tym razem wystąpiliśmy po raz kolejny z programem słowno – muzycznym w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”. Nasz występ dotyczył Święta Niepodległości, stąd uroczyste stroje i przypięte do nich kotyliony.
W stołówce czekała na nas jak zwykle znaczna grupa słuchaczy, która podobnie jak w latach poprzednich bardzo gorąco i serdecznie nas przywitała. Doprowadziło to do lekkiego stresu spowodowanego tremą, który jednak szybko minął.
Po przywitaniu naszej gromadki jeden z pensjonariuszy przybliżył obecnym tło historyczne wydarzenia, które spowodowało nasze muzyczne spotkanie.
W końcu przyszedł czas nasz występ. Zaczęliśmy od „Roty”, której wysłuchano na stojąco. Ta pieśń roztopiła wszelkie lody między nami a publicznością. Potem już było tylko łatwiej. Nastąpiło wspólne śpiewanie i popłynęły łzy wzruszenia. Wykonaliśmy jeszcze wiele pieśni z okresu walki o niepodległość. Między innymi: „Szara piechota”, „O mój rozmarynie”, ale w repertuarze znalazły się również pieśni bardziej nam współczesne: „Biały krzyż”, „Mury” i „Przeżyj to sam”.
Bardzo nas ucieszyło, że nastąpiła tak wielka integracja z publicznością i zrodziła się możliwość wspólnego wykonywania pieśni. Okazało się, że starsze osoby znają teksty i bardzo ładnie śpiewają.
Po zakończeniu koncertu otrzymaliśmy zaproszenie na kolejne świąteczne spotkanie. Tym razem przygotujemy kolędy i również mamy nadzieję na wspólne ich wykonanie.
Wrócimy tu na pewno, bo była to dla nas dobra lekcja patriotyzmu, szacunku do osób starszych i kultury. Poza tym koncert ten dał nam wiele radości, bo tyle jesteś wart, ile dasz z siebie innym, a my widzieliśmy, że dostarczyliśmy pensjonariuszom DPS Kombatant naprawdę wiele radości, wzruszeń i pięknych przeżyć.
Hanna Borys
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa Nr 14 w Olszty
Oceń artykuł:

(0)