Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Podziel się:

Podziel się:

Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 14 w Olsztynie.

Nasza szkoła co roku obchodzi uroczyście Święto Niepodległości. W 99 rocznicę odzyskania wolności cała społeczność naszej szkoły spotkała się na apelu, w czasie którego wysłuchaliśmy koncertu polskiej pieśni patriotycznej. Uroczystość ta odbyła się w poniedziałek 13 listopada.

Pieśni i piosenki wykonał chór szkolny pod kierownictwem niezastąpionej pani Hanny Borys. Spotkanie rozpoczęliśmy wysłuchaniem w postawie na baczność Roty. O każdej piosence, jej znaczeniu, historii informowali nas uczniowie prowadzący spotkanie - Karolina Kucka i Łukasz Drozdowski. Wysłuchaliśmy zatem pięknego wykonania piosenek My, pierwsza brygada, O mój rozmarynie, Szara piechota. Były też te powstałe w bliższych nam czasach, a więc Biały krzyż, Mury i Przeżyj to sam.
Słuchając piosenek, mogliśmy oglądać prezentację historycznych zdjęć opowiadających o polskiej historii. Prezentacja powstała dzięki pani Ewie Marciszewskiej, która zadbała o organizację całości uroczystości i zrobiła to jak zwykle perfekcyjnie.
W tym roku szkolnym po raz pierwszy na uroczystości byli obecni w pierwszych rzędach uczniowie klasy pierwszej. Trzeba przyznać, że pierwszaki pięknie się ubrały i bardzo porządnie zachowywały. O Święcie Niepodległości przypominały też dekoracje i kotyliony wpięte w stroje chórzystek i uczniów obsługujących spotkanie.
Anetta Socha
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa Nr 14 w Olszty
Oceń artykuł:

(0)