Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Podziel się:

Podziel się:

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie na antenie Radia Plus

W środę 25 października uczniowie trzecich klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 14 - Kucka Karolina z klasy III b oraz Łukasz Drozdowski z III c wraz z panią Anną Chorzelewską gościli w studiu Radia Plus Olsztyn w programie prowadzonym przez pana Marcina Szydłowskiego.

Wolontariusze wraz z opiekunką opowiadali o współpracy szkoły z fundacją Ankizy Gasy Dzieci Madagaskaru, której jedną z form pomocy jest tak zwana adopcja dziecka na odległość. Polega ona na umożliwieniu nauki dzieciom z najuboższych rodzin. Dzięki takiej adopcji dziecko może uczyć się w szkole, otrzymać przybory szkolne, mundurek i jeść obiady w szkolnej stołówce. Szkoła to dla wielu dzieci na Madagaskarze możliwość dostania talerza ryżu, który jest niejednokrotnie jedynym posiłkiem w ciągu dnia.

Nasza szkoła od kilku lat zbiera fundusze na edukację chłopca z Madagaskaru - Oliviera. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły akcja co roku kończy się sukcesem, a za zebrane pieniądze chłopiec ma możliwość edukacji. Ze względu na to, że Olivier jest już w liceum i przygotowuje się do matury, Fundacja Ankizy Gasy Dzieci Madagaskaru zaproponowała, by w tym roku zebrane przez nas pieniądze przeznaczyć na pomoc małej Juliannie, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą. Jesteśmy dumni, że mogliśmy je przekazać na tak szczytny cel.
Anna Chorzelewska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa Nr 14 w Olszty oraz opublikowany na portalu Gazeta Olsztyńska: Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie na antenie Radia Plus
Oceń artykuł:

(0)