Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie nagrodzone Medalami Ministra Edukacji Narodowej

17 października 2017r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej władze państwowe uhonorowały nauczycieli zasłużonych dla polskiej oświaty. W gronie tegorocznych wyróżnionych były nauczycielki z naszej szkoły, panie Hanna Borys i Katarzyna Dembicka - Potrapeluk. Obie odznaczone panie od wielu lat są związane ze szkołą Podstawową nr 14 i Gimnazjum nr 5. Zdobyte przez nie wyróżnienia to efekt bardzo ciężkiej pracy i ogromnego zaangażowania w życie szkoły.

Pracę pani Hanny Borys słyszymy wielokrotnie w ciągu roku, gdy podziwiamy występy chóru szkolnego. Nasz chór znany jest i poza murami szkoły. Wiele razy występował w Domu Kombatanta, w Domu Opieki „Laurentius”, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, a także na uroczystościach miejskich. Pod opieką pani Borys przez ostatnie dwa lata chórzystki zwyciężały w konkursie piosenki z okazji Święta Niepodległości. Pani Borys dba również o rozwój umiejętności plastycznych uczniów naszej szkoły. To pod jej opieką realizowane są projekty edukacyjne na przykład w zakresie fotografii. Dwa z nich możemy oglądać teraz na II piętrze szkoły.

Teraz garść informacji o pracy pani Katarzyny Dembickiej – Potrapeluk. To właśnie pani Potrapeluk rozkręciła szkolny wolontariat. Uczniowie pracujący pod jej kierunkiem dwukrotnie znaleźli się w gronie Ośmiu Wspaniałych, czyli w grupie wyjątkowych wolontariuszy. Pani Potrapeluk przez wiele lat przygotowywała też uczniów do konkursów drużyn PCK, doczekała się też kilku laureatów Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.
Obie wyróżnione w tym roku panie to również niezwykłe wychowawczynie. Jesteśmy dumni, że takie osoby pracują w naszej szkole i bardzo się cieszymy, że ich praca została doceniona.
Anetta Socha
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa Nr 14 w Olszty oraz opublikowany na portalu Olsztyn: Nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie nagrodzone Medalami Ministra Edukacji Narodowej
Oceń artykuł:

(0)