Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Podziel się:

Podziel się:

Szkoła Podstawowa nr 14 w Olsztynie wspiera Fundację Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru

Nieistniejące już Gimnazjum nr 5 w Olsztynie kilka lat temu nawiązało kontakt z Fundacją Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru. Jest to akcja wolontarystyczna, w której zbieramy pieniążki dla biednych dzieci z Madagaskaru. Dzięki naszemu wsparciu mogą się one uczyć, otrzymują przybory szkolne oraz mogą spożywać ciepłe posiłki, których w domu często brak.

Do tej pory nasza szkoła pomagała Olivierowi doprowadzając go do klasy maturalnej.
Obecnie w miejsce Gimnazjum nr 5 powołano Szkołę Podstawową nr 14, która kontynuuje współpracę z Fundacją.
Szkoła Podstawowa nr 14 ma powód do dumy - akcja pomocy Olivierowi z Madagaskaru ponownie zakończyła się sukcesem! Po raz kolejny, dzięki wsparciu nas wszystkich, udało się uzbierać wymaganą kwotę (600 zł),
aby wesprzeć edukację naszego podopiecznego. Pieniądze dotarły już na Madagaskar.
Ze względu na to, że Olivier jest już w liceum i przygotowuje się do matury, Fundacja Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru zaproponowała, by zebrane przez nas pieniądze przeznaczyć na pomoc małej Juliannie, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą.

Marie Julianna Emma urodziła się 26 sierpnia 2011. Ma jedną młodszą siostrę. Ich tata jest stróżem nocnym w fabryce odzieży, a mama sprzedaje warzywa w lokalnym markecie. Ich zarobki nie zapewniają rodzinie wystarczających środków do życia i edukacja dzieci jest przez to praktycznie niemożliwa. Rodzicom zależy na wykształceniu córek. Julianna jest pierwszą w rodzinie, która ma szansę się uczyć. Rodzina zwróciła się o pomoc do Fundacji, a ta do Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie.
W tym roku szkolnym Julianna rozpoczęła naukę w drugiej klasie. Na Madagaskarze szkoła podstawowa trwa 5 lat, gimnazjum 4 lata a liceum 3 lata. Mała Julianna bardzo lubi szkołę i sama chciałaby zostać nauczycielką jak dorośnie. Mamy nadzieję, że wspólnie pomożemy jej zdobyć edukację, na którą zasługuje jak każde dziecko na świecie.
Roczna opłata 600 zł zapewnia jej wszelkie opłaty szkolne, wyprawkę szkolną oraz codzienny obiad w stołówce szkolnej, którego często brakuje w domu...
Podziękowano nam za wsparcie jednej z podopiecznych naszej Fundacji ANKIZY GASY Dzieci Madagaskaru. Dziękujemy bardzo w języku malgaskim to: Misaotra betsaka!
Jako Szkoła Podstawowa nr 14, w której szeregi weszli siedmiolatkowie, przychyliliśmy się do tej propozycji i od tego roku będziemy wspierać tę uroczą dziewczynkę.
Katarzyna Rynko
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa Nr 14 w Olszty
Oceń artykuł:

(0)