Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Podziel się:

Podziel się:

Szkoła Podstawowa nr 14 w Olsztynie odwiedziła Warszawę

12 października klasa II a (gimnazjalna) ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie już o piątej rano spotkała się z wychowawczynią Magdaleną Rzodkiewicz i opiekunem Lechem Wąsowskim na Dworcu Zachodnim. Celem tego spotkania był wyjazd do Warszawy. To właśnie tam mieliśmy zrealizować bardzo bogaty program. Po długiej podróży na dworcu Warszawa Centralna zrobiliśmy sobie chwilę przerwy na drobny śniadaniowy posiłek i rozprostowanie kości.

Pierwszym punktem, do którego dotarliśmy, był budynek British Council. Tu mieliśmy przedpołudniowe spotkanie z językiem angielskim. Cały czas mówiono do nas w tym języku. Pierwszymi zajęciami był test z języka angielskiego, który składał się z dwóch części. W pierwszej sprawdzano znajomość słownictwa i gramatyki oraz czytanie ze zrozumieniem. Każdy siedział przy swoim imiennym komputerze i rozwiązywał zadania na własne konto. Druga część testu to zajęcia ze słuchania. Tu trzeba było odsłuchać przygotowany materiał i odpowiedzieć na zadane pytania.
Po tym wyczerpującym zadaniu mieliśmy przerwę na lunch. Poczęstowano nas smacznymi kanapkami i wodą mineralną.
Przed kolejnymi warsztatami rozdano wyniki przeprowadzonego wcześniej testu. Okazało się, że młodzież wypadła całkiem nieźle, a najlepszy wynik uzyskała Dobrosława Baworowska, która w tym dniu została królową języka angielskiego. Każdy uczestnik otrzymał wydruk ze swoimi wynikami na pięknym certyfikacie. Rozdawaniu wyników towarzyszyły duże emocje, ponieważ najlepsze osoby miały otrzymać oceny celujące.
Kolejne warsztaty, prowadzone również w języku angielskim, dotyczyły „Władcy pierścieni”. Tu trzeba było wymienić głównych bohaterów, dopasować do nich odpowiednie cechy, rozwiązać test IQ. Najwięcej zaangażowania wzbudziło zadanie, gdzie trzeba było ułożyć scenkę i zaprezentować ją w języku angielskim. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał kolejny certyfikat.
Po tak dużej dawce języka, którego uczy wychowawczyni tej klasy, nastąpił czas na drugiego opiekuna, który uczy wychowania fizycznego. Udaliśmy się na spacer po Warszawie. Przeszliśmy przez dzielnicę ambasad i zobaczyliśmy piękne klomby kwiatowe wzdłuż kameralnych uliczek. Zaszliśmy do Parku Ujazdowskiego, gdzie zobaczyliśmy pomnik Ignacego Jana Paderewskiego i piękny stawek, w którym odbijały się jesienne, kolorowe drzewa.
Kolejnym punktem były Łazienki Królewskie, a w nich następne pomniki: Henryka Sienkiewicza i Fryderyka Chopina. Tu również zetknęliśmy się z pięknymi jesiennymi kolorami. Dotarliśmy urokliwymi ścieżkami do Pałacu na Wyspie. Tu spotkała nas niespodzianka. Zobaczyliśmy zwierzęta całkiem niebojące się ludzi: pawie, wiewiórki i gołębie. Przy wyjściu z parku natknęliśmy się na pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego.
Od tego momentu ruszyliśmy już w drogę powrotną. Uczniowie dostali czas wolny w galerii Złote Tarasy, gdzie mogli zapoznać się z bogatą ofertą sklepików i sklepów. Po tej atrakcji czekała nas kolejna. Był to taras widokowy na trzydziestym piętrze Pałacu Kultury i Nauki. To niezapomniane wrażenie wysokości i pięknie oświetlonego miasta.
Po tych wszystkich atrakcjach z wieloma emocjami i niezapomnianymi widokami, choć lekko zmęczeni wróciliśmy do Olsztyna, gdzie przed godziną dwudziestą trzecią uczniowie padli w ramiona stęsknionych rodziców.
Lech Wąsowski
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa Nr 14 w Olszty
Oceń artykuł:

(0)