Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

W Gimnazjum nr 5 w Olsztynie klasy I i II zakończyły rok szkolny

23 czerwca punktualnie o godzinie 9:00 do sali gimnastycznej Gimnazjum nr 5 w Olsztynie tłumnie przybyli uczniowie klas I i II. Nie zabrakło ich rodziców. Na dzień zakończenia roku szkolnego czekali wszyscy i w kalendarzu uczniowskim to najbardziej wyczekiwana data.

Uroczystość rozpoczęła się występem absolwentki naszej szkoły – Mai Kucner, a całość poprowadziła p. Magdalena Rzodkiewicz. Aby podkreślić wyjątkowość chwili, obecny był poczet flagowy, wysłuchaliśmy hymnu.
Ważnym momentem okazało się przekazanie symbolicznej władzy w szkole. Po wyborze nowego przewodniczącego Samorządu – Łukasza Drozdowskiego z klasy II c, sprawująca dotąd tę funkcję Ola Kaczyńska „oddała” mu panowanie w Gimnazjum nr 5. Nie zabrakło ciepłych słów, życzeń i wzruszeń.
Pani dyrektor Jarosława Kozak podsumowała miniony rok szkolny, gratulowała wytrwałości, życzyła udanych wakacji.
Niezwykle ważną chwilą okazał się czas nagrodzonych: wzorowych, biorących udział w konkursach, reprezentujących szkołę w zawodach sportowych! Mamy powody do dumy, choć zawsze może być jeszcze lepiej!
Piękna muzyka przygotowana przez p. Hannę Borys, podniosłość chwili, radość uczniów sprawiły, że zakończenie roku szkolnego przebiegło w niezwykle przyjemnej atmosferze.
A potem spotkanie z wychowawcą, odebranie świadectwa, kwiaty, uściski, podziękowania i ... witajcie wakacje!!!
Magda Wróblewska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa Nr 14 w Olszty oraz opublikowany na portalu Gazeta Olsztyńska: W Gimnazjum nr 5 w Olsztynie klasy I i II zakończyły rok szkolny
Oceń artykuł:

(0)