Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Podziel się:

Podziel się:

Ostatni taki koniec roku szkolnego w Gimnazjum nr 5 w Olsztynie.

22 czerwca po południu w Gimnazjum nr 5 w Olsztynie zebrali się po raz ostatni uczniowie klas trzecich, a właściwie absolwenci szkoły. W tym dniu odbyła się wielka uroczystość pożegnania ze szkołą.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczął chór szkolny prowadzony przez panią Hannę Borys. Wysłuchaliśmy nastrojowej piosenki o pożegnaniach. Parę chwil później mieliśmy okazję podziwiać Maję Kucner w brawurowym wykonaniu piosenki Parę chwil z repertuaru zespołu IRA. Całość spotkania poprowadziła pani Magdalena Wróblewska - Stepańczak i uczyniła to jak zawsze niezwykle elegancko.
Ponieważ było to wyjątkowe spotkanie, nie zabrakło przemówień i podziękowań. Na początku głos zabrała dyrektor Gimnazjum nr 5 pani Jarosława Kozak, potem w imieniu wychowawców wypowiedziała się pani Małgorzata Osińska, a w imieniu rodziców dziękowała pani Joanna Łukasiak.
Kolejna część pożegnań ze szkołą w naszym gimnazjum to czas dla osób wyróżniających się w nauce, działalności artystycznej, wolontariacie, sporcie, pracy społecznej. Nauczyciele postarali się docenić wszystkich. Zatem pierwsi odebrali nagrody uczniowie, którzy zdobyli świadectwa z czerwonym paskiem. Ich rodzice poproszeni o wystąpienie razem z dziećmi przeżyli też chwile wzruszenia. Wśród nich byli nasi absolwenci, którzy ukończyli Szkołę Podstawową nr 14. Szczególnie wyróżniono dwóch chłopców, Szymona Ścibka, który zdobył najwyższą średnią ocen w szkole i Dominika Sweda, który zdobył drugą lokatę i miał 100 - procentową obecność w szkole.
W sposób szczególny nagrodzono też między innymi Jakuba Świdziniewskiego, który ten rok szkolny zakończył wieloma sukcesami, to trzy laury poetyckie, tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nagroda za tekst sztuki wystawianej przez szkolne koło teatralne w Przeglądzie Małych Form Teatralnych, to także laury w dziedzinie języka hiszpańskiego.
W tradycji naszej szkoły jest też przyznawanie tytułu najpopularniejszego sportowca. W tym roku te tytuły powędrowały do rąk Sandry Adamczyk i Dominika Murzyna. Dominik otrzymał też w uczniowskim plebiscycie tytuł Najfajniejszego Chłopaka.
Innym ważnym zwyczajem jest przyznawanie przez grono pedagogiczne tytułu Osobowość Gimnazjum nr 5. W roku szkolnym 2016/17 ten tytuł zdobyli Aleksandra Kaczyńska i Jakub Świdziniewski, dwoje uczniów wyróżniających się w zupełnie odmienny sposób.
Wychowawcy klas i pani dyrektor podziękowali też rodzicom, którzy przez 3 lata stale byli obecni w życiu naszej szkoły. W sposób wyjątkowy zapisali się pan Grzegorz Panasiewicz, który stale przychodził z ciekawymi prezentacjami na lekcje biologii, panie Urszula Geszczyńska i Joanna Łukasiak, dzięki którym nasi uczniowie przeżyli taki bal gimnazjalistów, jakiego nie da się zapomnieć do końca życia.
Na koniec uroczystości absolwenci wysłuchali listu pana Piotra Grzymowicza prezydenta Olsztyna.
O oprawę muzyczną zadbała jak zawsze pani Hanna Borys, dzięki czemu nasza uroczystość była po prostu piękna. Listy wszystkich nagrodzonych absolwentów znajdują się na stronie szkoły, nie sposób było ich wszystkich wymienić w tym artykule.
Anetta Socha
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa Nr 14 w Olszty
Oceń artykuł:

(0)