Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Podziel się:

Podziel się:

Gimnazjum nr 5 w Olsztynie uczestnikiem wernisażu podsumowującego projekt „Eksperymentowanie w sztuce”.

Uczniowie Gimnazjum nr 5 w Olsztynie przez trzy miesiące przygotowywali się do tego wystęu, na wernisażu podsumowującym projekt "Eksperymentowanie w sztuce". Opiekunem była Hanna Borys, a zajęcia prowadzili wykładowcy Wydziału Sztuki Olsztyńskiego UWM.

2 czerwca już o godzinie 16 reprezentanci Gimnazjum nr 5 w Olsztynie zebrali się w Centrum Ekspozycyjnym – Stara Kotłownia w Kortowie. To właśnie tu o godzinie 17:00 miał się odbyć wernisaż podsumowujący projekt „Eksperymentowanie w sztuce”. Zajęcia były zorganizowane i prowadzone przez wykładowców Wydziału Sztuki UWM w ramach Uniwersytetu Młodego Odkrywcy. To właśnie oni przez trzy miesiące przygotowywali dzieci i młodzież do tej uroczystej chwili. Odbywało się wiele zajęć w wielu grupach i o różnej tematyce. Były to np.: Poszukiwacze zaginionej muzyki, Laboratorium dźwięku, Owocowe wnętrze i wiele innych. Cały dorobek wypracowany podczas tych ciekawych zajęć mogliśmy zobaczyć właśnie dziś.
Uczniowie Gimnazjum nr 5 uczestniczyli w warsztatach plastyczno – muzycznych. Zajęcia w tej grupie prowadzili: profesor Tadeusz Niedźwiedź, doktor Izydor Borys i profesor Katarzyna Bojaruniec. Na zajęciach poznaliśmy zasadę działania instrumentów dętych, produkowaliśmy instrumenty w pracowni rzeźby oraz przeszliśmy przez ćwiczenia muzyczne. Działo się bardzo wiele, a wszystko to miało nas doprowadzić do uroczystego końca. Byliśmy dobrze przygotowani, bo to właśnie nasza szkoła została wybrana do zaprezentowania się w części artystycznej uświetniającej wernisaż.
Przed rozpoczęciem jeszcze jedna próba i byliśmy gotowi. O godzinie siedemnastej wernisaż uroczyście otworzył dziekan Wydziału Sztuki prof. dr hab. Benedykt Błoński, a przy wręczaniu dyplomów asystowała mu pani prodziekan dr Grażyna Kobrzeniecka – Sikorska. Rozdawanie dyplomów to bardzo uroczyste chwile, przecież niecodziennie dostaje się dyplom uniwersytetu wręczony przez tak znakomite postaci.

Po części oficjalnej nadszedł czas na występ uczniów Gimnazjum nr 5. Byli oni nieco stremowani, ponieważ mieliśmy dużo publiczności, a granie na dopiero, co stworzonych własnoręcznie instrumentach nie było łatwe. Wszystko jednak odbyło się pomyślnie, a przez trudy występu sprawnie przeprowadziły występujących: pani profesor UWM i nauczyciel Gimnazjum nr 5 pani Hanna Borys.
Po koncercie zostaliśmy poczęstowani napojami i słodyczami. Jeśli za rok tak ciekawy projekt będzie realizowany, bardzo chętnie weźmiemy w nim udział. Ten dostarczył nam wiele wrażeń, pozwolił zdobyć wiele nowych umiejętności i poznać wiele ciekawych osób.
Lech Wąsowski
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa Nr 14 w Olszty
Oceń artykuł:

(0)