Czwartek, 23 listopada 2017. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Profil użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 14 w Olszty

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie w Półfinałach Mistrzostw Polski w szachach klasycznych.

W dniach 11-17 listopada odbyły się półfinały Mistrzostw Polski w szachach klasycznych.

W całym turnieju wystartowało we wszystkich grupach wiekowych około 300 zawodników z całej Polski. W grupie do lat 13 wystartowała uczennica Szkoły Podstawowej nr 14 z Olsztyna - Weronika Kaznowska. Weronika...

Chór Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie z koncertem w DPS „Kombatant”.

Chór Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie przejął tradycję chóru Gimnazjum nr 5, który również był prowadzony przez panią Hannę Borys. Podobnie jak w poprzednich latach startujemy w konkursach, uświetniamy uroczystości szkolne, ale również koncertujemy na terenie miasta, dając radość i wiele wzruszeń słuchaczom.

Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 14 w Olsztynie.

Nasza szkoła co roku obchodzi uroczyście Święto Niepodległości. W 99 rocznicę odzyskania wolności cała społeczność naszej szkoły spotkała się na apelu, w czasie którego wysłuchaliśmy koncertu polskiej pieśni patriotycznej. Uroczystość ta odbyła się w poniedziałek 13 listopada.

Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie uczestniczą w Turnieju Szachowym o Puchar Kuratora Oświaty

4 listopada 2017 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie odbył się II Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży z okazji Święta Niepodległości o Puchar Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Szkołę Podstawową nr 14 w Olsztynie godnie reprezentowali następujący uczniowie: -...

Czym żyją pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie?

Uczniowie klasy pierwszej z czternastki w Olsztynie nie mogą narzekać na brak przeżyć. Dba o to przede wszystkim ich wychowawczyni pani Renata Preuss, ale także inni pracownicy szkoły. Spójrzmy, co wydarzyło się ostatnio.

Zajęcia z origami 24 października obchodziliśmy Światowy Dzień...

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie na antenie Radia Plus

W środę 25 października uczniowie trzecich klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 14 - Kucka Karolina z klasy III b oraz Łukasz Drozdowski z III c wraz z panią Anną Chorzelewską gościli w studiu Radia Plus Olsztyn w programie prowadzonym przez pana Marcina Szydłowskiego.

Nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie nagrodzone Medalami Ministra Edukacji Narodowej

17 października 2017r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej władze państwowe uhonorowały nauczycieli zasłużonych dla polskiej oświaty. W gronie tegorocznych wyróżnionych były nauczycielki z naszej szkoły, panie Hanna Borys i Katarzyna Dembicka - Potrapeluk. Obie odznaczone panie od wielu lat są związane ze szkołą Podstawową nr 14 i Gimnazjum nr 5. Zdobyte przez nie wyróżnienia to efekt bardzo ciężkiej pracy i ogromnego zaangażowania w życie szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 14 w Olsztynie wspiera Fundację Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru

Nieistniejące już Gimnazjum nr 5 w Olsztynie kilka lat temu nawiązało kontakt z Fundacją Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru. Jest to akcja wolontarystyczna, w której zbieramy pieniążki dla biednych dzieci z Madagaskaru. Dzięki naszemu wsparciu mogą się one uczyć, otrzymują przybory szkolne oraz mogą spożywać ciepłe posiłki, których w domu często brak.

Dzień Edukacji w Szkole Podstawowej nr 14 w Olsztynie to ślubowanie i pasowanie

Czy pasowanie na ucznia ma coś wspólnego z paskiem, a ślubowanie ze ślubem? Taki dylemat do rozstrzygnięcia mieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie! Szybko jednak przekonali się, że pasowanie na ucznia to radosna uroczystość, dzięki której stanął się prawdziwymi, pełnoprawnymi uczniami! 13 października to wydarzenie stało się faktem!

Szkoła Podstawowa nr 14 w Olsztynie odwiedziła Warszawę

12 października klasa II a (gimnazjalna) ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie już o piątej rano spotkała się z wychowawczynią Magdaleną Rzodkiewicz i opiekunem Lechem Wąsowskim na Dworcu Zachodnim. Celem tego spotkania był wyjazd do Warszawy. To właśnie tam mieliśmy zrealizować bardzo bogaty program. Po długiej podróży na dworcu Warszawa Centralna zrobiliśmy sobie chwilę przerwy na drobny śniadaniowy posiłek i rozprostowanie kości.