Wtorek, 17 października 2017. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Za wulgarny rysunek i napis na kościele trafili do aresztu. Grozi im 5 lat więzienia

2017-08-10 12:30:00 (ost. akt: 2017-08-10 11:57:36)
Za wulgarny rysunek i napis na kościele trafili do aresztu. Grozi im 5 lat więzienia

Autor zdjęcia: ks.Marcin Pysz

Sprawa wulgarnego rysunku i napisu na kościele może zakończyć się 5 letnią odsiadką dla 23 i 35 latka z Białej Piskiej. Obaj są podejrzani o zniszczenie elewacji oraz namalowanie czarną farbą obraźliwego rysunku i wulgarnego napisu. Wartość strat oszacowano na 4 tysiące złotych.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o zniszczenie elewacji kościoła w Białej Piskiej. Zatrzymani 23 i 35 latek mieli namalować na ścianie kościoła tuż pod krzyżem męskiego członka z wulgarnym napisem. Sprawcy zniszczyli także tablicę informacyjną, którą zdjęli z budynku i wyrzucili do stawu.

Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy. Według wstępnych informacji nieznani sprawcy nocą namalowali na ścianie kaplicy napis i obraźliwy rysunek. Wykorzystali do tego czarną farbę. Dodatkowo zerwali metalową tablicę informacyjną, którą funkcjonariusze znaleźli w stawie na terenie miasta.

Policjanci przesłuchali w tej sprawie wielu świadków, zabezpieczyli i przejrzeli monitoring oraz prowadzili intensywne działania operacyjne. W efekcie już w poniedziałek zatrzymali dwóch podejrzanych. To mieszkańcy miasta w wieku 23 i 35 lat.

— Ostateczny materiał dowodowy, zebrany w tej sprawie, dał podstawy do przedstawienia zarzutów obu mieszkańcom Białej Piskiej przebywającym w policyjnym areszcie. Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o to, że umyślnie uszkodzili ścianę kaplicy ewangelicko- augsburskiej poprzez zerwanie metalowej tablicy informacyjnej i namalowanie na elewacji, farbą koloru czarnego, napisu oraz obraźliwego rysunku. Znieważyli tym samym miejsce obrzędów religijnych. — informują policjanci.

Za zniszczenie mienia oraz obrazę uczuć religijnych mężczyznom grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.



mor

Komentarze (48) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. XY #2313923 | 78.11.*.* 25 sie 2017 09:47

    Czy czytelnicy potrafią ocenić poziom dokonywanych tu wpisów? Toż to kompromitacja!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. kielek #2310587 | 77.242.*.* 20 sie 2017 19:48

      a niedawno w tym miejscu zginela matka jednego ze sprawcow byla katoliczko a synalek profanuje krzyz

      Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. lot #2310437 | 83.9.*.* 20 sie 2017 13:50

      W Białej Piskiej jest aktualnie właśnie taka atmosfera. Czas na zmiany.

      Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    3. Lolo #2306149 | 91.53.*.* 11 sie 2017 21:32

      GLUTA CI , KOTA ZA OGON!!!!!

      Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    4. Anonymus #2305971 | 208.114.*.* 11 sie 2017 16:39

      I jeszcze do redaktorów "GmO".:Naprawdę nie wstyd Wam? Ja rozumiem że jakoś musicie zarabiać na życie, ale w taki plugawy sposòb?!

      ! - + odpowiedz na ten komentarz

    5. Anonymus -Polak #2305942 | 208.114.*.* 11 sie 2017 16:01

      Ciekawe,kiedy się ukaże w "Die Welt" albo "Sid Deutsche Zeitung"? Przecież trzeba wykazaç po banerze Legii , ze Polacy to Naziści.

      ! - + odpowiedz na ten komentarz

    6. Anonymus, katolik #2305931 | 208.114.*.* 11 sie 2017 15:51

      Przecież to komuszkowa robota- stare, ubeckie metody prowokacji. Inteligencji brakuje żeby się angielskiego nauczyć ale wystarczy, zeby opanowac znajomosc znaków oznaczających genitalia. Gwoli przypomnienia - żaden prawdziwy katolik krzyża nie sprofanuje.

      ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

      1. Oln #2305805 | 83.3.*.* 11 sie 2017 12:35

        kolejny dzień na pierwszej stronie ten obleśny rysunek gazeta sięga bardzo niskiego poziomu

        Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      2. Ty, z gutkowa #2305795 | 192.42.*.* 11 sie 2017 12:20

        widac , ze bronisz pisiorów i narodowców, niestety powinni dwa lata dostać bezwzględnego więzienia, DOSC PRZYYWOLENIA PARTII

        Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      3. Jan #2305776 | 88.156.*.* 11 sie 2017 11:53

        Wartość strat 4 tys zł ???? Wiadro 10 l farby do elewacji 80 zł (wystarczy na 100 m2 -spokojnie na pomalowanie całej ściany dwukrotnie) + wałek do malowania-20 zł. 3900 robocizna ??? hahahaha

        Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

        1. Olo #2305733 | 128.90.*.* 11 sie 2017 10:43

          Typowy elektorat PiSu

          Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

          1. Z Gutkowa #2305623 | 213.184.*.* 11 sie 2017 08:17

            Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jednemu i drugiemu dać szczotkę, mydło i mopa niech wyszorują to co zrobili ewentualnie farbę i niech odmalują całą ścianę kościoła na własny koszt. Dać im jeszcze koszulkę "Naprawiam to co zniszczyłem".

          2. Z Gutkowa #2305621 | 213.184.*.* 11 sie 2017 08:16

            Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jednemu i drugiemu dać szczotkę, mydło i mopa niech wyszorują to co zrobili ewentualnie farbę i niech odmalują całą ścianę kościoła na własny koszt. Dać im jeszcze koszulkę "Naprawiam to co zniszczyłem".

          3. Z Gutkowa #2305620 | 213.184.*.* 11 sie 2017 08:16

            Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jednemu i drugiemu dać szczotkę, mydło i mopa niech wyszorują to co zrobili ewentualnie farbę i niech odmalują całą ścianę kościoła na własny koszt. Dać im jeszcze koszulkę "Naprawiam to co zniszczyłem"

          4. Grzesznik #2305607 | 80.50.*.* 11 sie 2017 07:52

            Zakład że mu nic nie zrobią? Jak się nie ma poukładane w głowie (baran nawet nie wie że Piłsudski był Ewangelikiem) to przynajmniej ma się poukładane w rodzinie. Ha, ha! Naiwniacy na sprawiedliwość liczą.

            Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

          5. hha #2305550 | 46.215.*.* 10 sie 2017 23:45

            i co syryjczyków mamy się bać czy sąsiada

            Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

          6. Daro #2305433 | 37.47.*.* 10 sie 2017 21:09

            Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. A po co od razu do więzienia??? Wystarczy im taki sam "znak"wytatuować na czole i puścić wolno...

          7. Nurek #2305423 | 83.9.*.* 10 sie 2017 20:57

            Podać nazwiska będzie pozamiatane

            Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

          8. Poinformowany #2305346 | 46.76.*.* 10 sie 2017 19:09

            To jest kopia rysunku, który stęskniony do szaleństwa znany polityk imieniem Antoni poświęcił swojemu ukochanemu Bartusiowi

            Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

          9. Marian #2305343 | 5.174.*.* 10 sie 2017 19:03

            Chłopaki dali w ten sposób do zrozumienia, że sytuacja w Białej jest ...ujowa

            Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

            1. gyg #2305324 | 83.9.*.* 10 sie 2017 18:41

              Akurat w tym przypadku nie jest wulgarny ale jest wyrazem agresji - to pokazanie, że w 45 roku "my" tutaj przyszliśmy, tutaj jest Polska katolicka a wszyscy ewangelicy (czyli prawowici mieszkańcy Mazur), a potem także Warmiacy i Niemcy won. Dlatego należy surowo ukarać. Niech się uczą

              Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

              1. Dziwolągi #2305309 | 94.254.*.* 10 sie 2017 18:08

                To jest akt wandalizmu w czystej postaci, ręce do obcięcia ok... ale napis "Tu jest Polska" jakiś redaktorzyna piszę, że jest wulgarny to jest to jakieś nieporozumienie.

                Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                1. Ułan #2305267 | 82.139.*.* 10 sie 2017 16:52

                  5 lat więzienia, to gruba przesada, ale jakieś gratisowe sprzątanie kościoła i plebanii przez pół roku jak najbardziej.

                  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                  1. gem #2305193 | 83.9.*.* 10 sie 2017 14:35

                    Nie z wulgarnym napisem, tylko jacyś potomkowie przesiedleńców ze wschodu napisali na kościele luterańskim na Mazurach: "tu jest Polska"

                    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                  2. ... #2305170 | 213.73.*.* 10 sie 2017 14:05

                    Czy napis "Tu jest Polska" jest obraźliwy?

                    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

                    1. Proboszcz Waldemar #2305160 | 46.76.*.* 10 sie 2017 13:47

                      Ci niewinni kreatywni chłopcy namalowali po prostu swój projekt nowego herbu Białej Piskiej

                      Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                    2. Ksiądz #2305154 | 80.50.*.* 10 sie 2017 13:37

                      Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Czy może ktoś mi wyjaśnić co jest na zdjęciu obraźliwym bądź wulgarnym napisem?

                    3. N #2305144 | 90.215.*.* 10 sie 2017 13:29

                      Wystarczylby opis. USUNCIE TO ZDJECIE LUUUDZIE.

                      Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                    4. Gosia #2305135 | 83.6.*.* 10 sie 2017 13:16

                      Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Zakatowali swoją ofiarę aż jej pękło serce - grozi im dwa lata więzienia, pstryknął farbą na elewację KOŚCIOŁA - przez pięć lat rodzina będzie pozbawiona ojca, męża, syna, wnuka...

                      1. nc #2305113 | 79.190.*.* 10 sie 2017 12:54

                        ciekawe cz na koran by się załatwił pierdolnienty kut..s

                        Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                        1. ato #2305093 | 83.9.*.* 10 sie 2017 12:34

                          A to jest też damski członek?