Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Miss Polonia Ziemi Bartoszyckiej 2008

2008-03-30 00:00:00

W sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku odbyła się finałowa gala konkursu Miss Polonia Ziemi Bartoszyckiej 2008. Jury spośród 22 kandydatek do tego tutułu tytuł tej najpiękniejszej na ziemi bartoszyckiej przyznało Kornelii Bawszewicz z Galin w gminie Bartoszyce.

Kornelia ma 19 lat, jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego im. Kresowiaków w Bartoszycach. Pasjonuje się jazdą konną, a w przyszłości chce zostać zootechnikiem. Korneli Bawszewicz zdobyła także tytuły Miss Internetu, Miss Publiczności i Miss Foto.

I Wice Miss została Martyna Stańko z Sątop w gm. Bisztynek. II Wice Miss Izabela Piuetkiewicz z Bartoszyc. Jury przyznało także tutuły Miss Gracja - Magdzie Matyjasek, Miss Elegancja - Justynie Wasilewskiej, Miss Czytelników "Gońca Bartoszyckiego" - Ewie Czupajło, Miss Modelingu - Sandrze Sokół.

Powiat bartoszycki w konkursie Miss Warmii i Mazur 2008 reprezentować będą Kornelia Bawszewicz, Martyna Stańko, Izabela Pietkiewicz i Sandra Sokół.

Podczas gali dziewczęta prezentowałay się w czterech wyjściach: w sukniach wieczorowych, w strojach kąpielowych, w strojach kąpielowych z dodatkami i sukniach ślubnych. Publiczność bawiła Agata Werner z zespołem oraz zespół taneczny "Triada" z Kaliningradu.

Andrzej Grabowski
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.
Tagi: miss