Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Wielu Mikołajów odwiedziło Dom dla Dzieci w Pasymiu

2009-12-19 00:00:00

W sobotę 19 grudnia wychowanków Domu dla Dzieci w Pasymiu odwiedziło wielu Mikołajów, którzy prócz stosu prezentów ofiarowali swój czas, spędzili bowiem w placówce prawie cały dzień, bawiąc się, śpiewając kolędy i łamiąc opłatkiem.

Sobotnia akcja to inicjatywa legionowskiego klubu motocyklistów, który pomimo dwudziestostopniowego mrozu przejechał ok. 200 km, by wychowankom pasymskiego Domu dla Dzieci wręczyć prezenty: słodycze, zabawki, ale również ubrania i książki.

Pasymski Dom dla Dzieci wzbogacił się też o siedem rowerów.

Do akcji prócz motocyklistów z legionowa dołączył klub olsztyński oraz szczycieńscy studenci Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego UWM, Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, którzy kilka dni wcześniej przeprowadzili zbiórkę pieniędzy, a za zebrane kupili wór słodyczy. W sobotnim spotkaniu uczestniczył też przewodniczący rady powiatu Mirosław Medźwiecki. — To była okazja, by choćby namiastkę rodzinnej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia ofiarować dzieciom z pasymskiego domu, bo przecież tego dnia najważniejsze były wspólna zabawa i śpiewanie kolęd, a nie prezenty — mówi przewodniczący.


Sobotnie spotkanie rozpoczęło się wspólnym obiadem, ale takim nietypowym — pizzą i colą, czyli tym, co dzieci lubią najbardziej. Rozstawiono też dmuchaną zjeżdżalnię i zamek. Była maszyna do waty cukrowej. Tego dnia nie zabrakło też gier, zabaw i konkursów. Odbyło się też spotkanie z aktorką z olsztyńskiego teatru lalek Jagna Polakowska.

Wychowankowie placówki specjalnie dla gości przygotowali jasełka.

— To była szczególna sobota, która na długo pozostanie w sercach naszych i dzieci — mówią motocykliści z Legionowa.

Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.