Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Bliżej nowej Artyleryjskiej

2009-01-14 00:00:00

Centrum Unijnych Projektów Transportowych pozytywnie oceniło pod kątem formalnym wniosek olsztyńskiego ratusza na przebudowę ul. Artyleryjskiej. Olsztyński wniosek jest jednym z 49 projektów, które ubiegają się o unijne dofinansowanie w konkursie z programu „Infrastruktura i Środowisko”.

Teraz projekt zostanie poddany ocenie merytorycznej.
Jeśli znajdzie uznanie, to możemy liczyć na dofinansowanie unijne w wysokości 85 proc. Przebudowa Artyleryjskiej ma kosztować około 150 mln złotych.
Nowa Artyleryjska ma mieć po dwa pasy ruchu w każdą stronę. W projekcie jest budowa nowych wiaduktów na Partyzantów i Wojska Polskiego i mostu nad Łyną. Problem w tym, że dofinansowanie otrzyma średnio co czwarty wniosek. Budżet konkursu wynosi 1,2 mld zł, a złożone wnioski opiewają na kwotę ponad 4,7 mld zł. Po ocenie merytorycznej ostateczną decyzję o przyznaniu pieniędzy podejmie Ministerstwo Infrastruktury.
Jacek Niedźwiecki

fragment filmu "Olsztyn 2006 - Inwestycje", zrealizowanego na zlecenie Wydziału Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyn, autor wizualizacji: "Warmia-Mazury Film", Olsztyn

{film:771}


Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.