środa, 3 września 2014. Imieniny Joachima, Liliany, Szymona

Wypadki na drogach. 5 osób rannych, w tym dziecko. Zdjęcia!

2011-11-10 08:56:40 (ost. akt: 2011-11-10 14:17:50)

Jedna osoba nie żyje, a pięć jest rannych. To bilans wypadków, do których doszło na drogach naszego regionu. Kierowcy, noga z gazu!

Wypadki na drogach. 5 osób rannych, w tym dziecko. Zdjęcia!

Autor: asp. Mariusz Czajkowski/ KP PSP w Kętrzynie

Olsztyn
Dwa samochody osobowe: vw golf i passat zderzyły się na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Kołobrzeskiej. Do wypadku doszło w czwartek po godz. 11. Jedna osoba wymagała interwencji medycznej. Na miejsce przyjechali policjanci, strażacy i ratownicy. Więcej.

Pręgowo koło Kętrzyna
Kolejny wypadek na naszych drogach. Tym razem na drodze 591. W Pręgowie na zakręcie zderzyły się czołowo dwa auta: vw golf z vw polo. Trzy osoby są ranne, w tym 3-tygodniowe dziecko, które zostało przewiezione do szpitala w Olsztynie.

Smolajny koło Lidzbarka Warm.
W czwartek rano do wypadku doszło na drodze 51 między Miłogórzem a Smolajnami. Volkswagen polo zderzył się z busem. Ranne zostały dwie osoby. Jedna z nich zmarła w szpitalu.

Apelujemy o ostrożność. Na drogach Warmii i Mazurach panują trudne warunki. Widoczność ograniczają mgły i zamglenia. Najsłabsza widoczność jest w okolicach Olsztyna, Mrągowa, Mikołajek i Kętrzyna. Dodatkowo miejscami na jezdniach możemy spodziewać się szadzi - jest tam bardzo ślisko.

IAR/an





Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze 24 pokaż wszystkie komentarze w serwisie Coś się źle wyświetla? Widzisz błąd? Zgłoś nam to!

Dodaj swój komentarz

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

  1. ZOMO Tuska w akcji #441082 | 89.45.*.* 14-11-2011 12:08

    Wystarczyło trzymać FLAGĘ NARODOWĄ by... - FILM: http://vod.gazetapolska.pl/685-wystarczy lo-trzymac-flage-narodowa

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Premierze Tusk, nagrałem Panu jednego bandytę #440908 | 80.54.*.* 14-11-2011 09:31

    FILM: http://niepoprawni.pl/blog/4678/premierz e-tusk-nagralem-panu-jednego-bandyte

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Kiedy - i ZA CO - będę pałowany i kopany??? #440871 | 77.247.*.* 14-11-2011 08:59

    - Ale pytam też rzecznika prasowego Komendanta Stołecznego Policji. młodszego inspektora Macieja Karczyńskiego - czy będę w dniu Święta Niepodległości Polski, kopany w twarz, przez sadystycznego, policyjnego tajniaka, wspomaganego równie mu zdegenerowanymi "kolesiami" z branży?? - Ważkie to pytanie, gdyż w razie pańskiej odpowiedzi twierdzącej - panie POLSKI policjancie, dla bezpieczeństwa swego i rodziny, ci, w ten sposób "honorowani" /kopniakami w twarz!/ - łatwiej będą mogli podjąć decyzje o opuszczeniu Kraju swego ojczystego.. By było całkiem nieciekawie.. - młodszy inspektor Maciej Karczyński lekko i lekceważąco stwierdza iz: - "to były JEDNOSTKOWE wypadki zezwierzęcenia policji" - JEDNOSTKOWE??? Pan, panie Karczyński kpi.. czy o drogę pyta?? Tu z kolei dwa linki: - www.youtube.com/watch?NR=1&v=plxkqqc1gBg - to byli "CI"chuligani?? i... link: - www.youtube.com/watch?v=Ns786qBgHwc&feat ure=rela... - a może tutaj? CIĄG DALSZY: http://niepoprawni.pl/blog/5482/kiedy-i- za-co-bede-palowany-i-kopany

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Modlitwa o niepodległość #440846 | 79.172.*.* 14-11-2011 08:36

    Druga Rzeczpospolita wychowała Polsce zastępy Szarych Szeregów. Co dała nam III RP? Prócz kłamstw „Gazety Wyborczej” i manipulatoriady a la TVN? Prócz elektoratu Janusza Palikota, uosabianego bezmózgą dziczą, obsikującą znicze na Krakowskim Przedmieściu? Kiedy pewien chiński władca dowiedział się, iż jeden z jego poddanych przekonuje publicznie, że dobry rząd powinien napełniać ludziom brzuchy, a jednocześnie opróżniać umysły, kazał nieszczęśnika natychmiast pochwycić i stracić. Czym dowiódł, że rozumie, na czym polega interes władcy. Bowiem prawda to rzecz ważna, lecz spokój w państwie to rzecz święta. W tym kontekście wygląda na to, że nie każda prawda należy do wszystkich, a niektóre z nich mogą być głoszone jednie w wersjach autoryzowanych przez rządzących. http://wirtualnapolonia.com/2011/11/12/k rzysztof-ligeza-modlitwa-o-niepodleglosc /

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  5. TERYTORIUM BEZ PRZESZŁOŚCI #440845 | 93.182.*.* 14-11-2011 08:36

    Odnieśmy rzecz do realiów współczesnej Rzeczypospolitej. Oto socjotechniczne sztuczki pijarowców Platformy Obywatelskiej dały tej partii zwycięstwo w minionych wyborach. Teraz, w oparciu o ów szczwany, medialnie zakłamany mandat, rozpoczyna się proces przewracania rzeczywistości na nice, i to na skalę porównywalną z Orwellem. W scenariuszu autorstwa pań i panów tuskokomorowskich, Polska staje się mianowicie terytorium bez przeszłości, za to w kranach płynie ciepła woda. Polska chce poczucia bezpieczeństwa, więc przytula się do możnych tego świata, układających europejskie klocki zgodnie z własnymi interesami, pozostając zarazem „w głównym nurcie europejskiej polityki”. Brzmi zachęcająco, niestety wyłącznie deklaratywnie, zaś w praktyce oznacza realizowanie aspiracji państw tworzących oś Paryż-Berlin-Moskwa, czyli poddanie się naszych „elit” dyktatowi Niemiec i Rosji. „Platforma Obywatelska jest gwarancją, że Polska w najbliższej przyszłości nie utonie w jazgocie konfliktów, pretensji i roszczeń” – orzeka dyrektywnie Donald Tusk, wyjaśniając, iż w jego odczuciu fundamentem rozwoju jest „optymistyczna formacja polityczna”. Co oznacza, że premier albo uważa, że w wymiarze państwa optymizm może zastąpić niezbędne reformy, albo traktuje obywateli jak przedszkolaków. Tak czy siak jest to postawa dla szefa rządu kompromitująca. http://wirtualnapolonia.com/2011/11/12/k rzysztof-ligeza-modlitwa-o-niepodleglosc /

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  6. SPACYFIKOWANE SUMIENIA #440844 | 173.254.*.* 14-11-2011 08:35

    I dalej: ponieważ informacje o rzeczywistych rozmiarach kryzysu gospodarczego i plajcie finansów publicznych mogą wywołać poczucie zagrożenia, starannie selekcjonuje się je, nie pozwalając przedostać do przestrzeni publicznej. To stąd bierze się nowa definicja wolności słowa. Otóż wolność słowa – w pewnym przybliżeniu – polega na tym, że wolno wygłaszać każdą opinię, pod warunkiem że podoba się rządzącym. Opinie przeciwne to już jest „mowa nienawiści” i takie z oczywistych względów powinny być penalizowane. Tym bardziej niewygodna prawda o gospodarczej i politycznej rzeczywistości. Jako taka, będzie więc odrzucana, a głosicielom złych wieści grozić będzie, symboliczne póki co, ucięcie języków i zsyłka do nic nieznaczących medialnych jaskiń. A Polacy? Polacy, w znacznej części głodni opatrznie pojmowanego sukcesu, napędzani marzeniami o sławie, o swoich pięciu minutach, pochylą karki i spacyfikują sumienia, akceptując rolę posłusznych rabów, liczących na przychylność i aprobatę władców. Wpadnie jeden kontrakt, wpadnie drugi, w międzyczasie to i owo przytuli się na boku – da się żyć. To dlatego właśnie „człowiek uczciwy zawsze będzie rodził u ludzi zeszmaconych agresję, gdyż stanowi widoczny wyrzut sumienia, że można inaczej” (Józef Darski). http://wirtualnapolonia.com/2011/11/12/k rzysztof-ligeza-modlitwa-o-niepodleglosc /

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  7. OPIS RZECZYWISTOŚCI #440843 | 77.247.*.* 14-11-2011 08:35

    W tych okolicznościach przypominanie prawdy należy do podstawowych powinności człowieka rozumnego. Przypomnijmy więc, na czym stoimy. Oto Polska w listopadzie 2011 roku. Państwo obciążone gargantuicznym zadłużeniem finansów publicznych. Kraj, którego miliony obywateli szukają pracy poza krajem, a kolejne setki tysięcy dosłownie siedzą na walizkach. Mierna pozycja w światowych statystykach. Zerowa skuteczność państwa w realiach politycznych współczesności. Rząd czapkujący sąsiadom zamiast twardego realizowania precyzyjnie określonej racji stanu. Nieformalna władza, funkcjonująca poza konstytucyjnymi organami państwa. Zakryty przed opinią publiczną mechanizm podejmowania najważniejszych decyzji, poddany presji kapitałowych grup mafijnych, skrzętnie wykorzystujących wiedzę o agenturalnych zasobach PRL-u. Moralne autorytety wykupione przez finansowane z zagranicy fundacje, głoszące prawdy objawione równie rzetelne, jak wróżby Cyganki w parku. Rekordowy ponoć stopień infiltracji przez służby specjalne państw obcych. Na domiar wszystkiego złego media mainstreamowe walcujące opinię publiczną na użytek szemranych interesów mocarzy gospodarczych o niejasnej proweniencji, i pod obłędną wizję paneuropejskiej szczęśliwości. I tak dalej, i tak dalej. Oto – w koniecznym rzecz jasna skrócie – opis rzeczywistości, w jakiej znajduje się dzisiejsza Rzeczpospolita. http://wirtualnapolonia.com/2011/11/12/k rzysztof-ligeza-modlitwa-o-niepodleglosc /

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  8. EUROKUNDLE BEZ GODNOŚCI #440842 | 199.48.*.* 14-11-2011 08:34

    Na koniec, niech rzecz podsumuje Rafał Ziemkiewicz: „Taki to jest spór – między tymi, którzy uważają, że Polska powinna być, a tymi, którzy uważają, że powinna być jak najmniej, i jak najszybciej w ogóle. Bo narody to dziś „anachronizm”, bo szykuje nam się szansa roztopienia w wielkiej europejskiej rodzinie, i im szybciej wyzbędziemy się wszelkiej swojej specyfiki, tradycji i godności, im szybciej zrobimy się ?kolorowi= i przerobimy na nowoczesnych eurokundli, tym pełniejszą zostaniemy za to nagrodzeni michą”. Ma rację Ziemkiewicz, czy nie ma? Zaiste, jeśli skonfrontować nasze dawne marzenia o życiu w demokratycznym społeczeństwie i gospodarce wolnorynkowej z tym, co teraz dzieje się wokół nas, to trudno nie odnieść wrażenia, że własne marzenia oglądamy w krzywym zwierciadle. Stąd w ludziach rozumnych budzi się dramatyczne pytanie: dlaczego „american dream” na naszych oczach zmienił się w „polish nightmare”? Dlaczego to, czego doczekaliśmy, nie jest tym, czego oczekiwaliśmy, o czym marzyliśmy? Czemu, mimo blichtru wylewanego na nas wiadrami z telewizyjnych ekranów, tyle w nas pesymizmu i braku wiary w przyszłość? W powyższym kontekście prof. Bogusław Wolniewicz na łamach „Najwyższego Czasu” powiada: „Trudno mi pojąć, że prawie 40-milionowy naród z tysiącletnią historią i wielką kulturą nie potrafi się zdobyć na zdecydowany odpór wobec zamachów na samą jego substancję – duchową i materialną”. Nie tylko Panu, Profesorze Wolniewicz. Nie tylko Panu. http://wirtualnapolonia.com/2011/11/12/k rzysztof-ligeza-modlitwa-o-niepodleglosc /

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  9. Wspólnicy kłamstwa smoleńskiego #440841 | 77.247.*.* 14-11-2011 08:33

    Milczenie w służbie kłamstwa - Tak jak kłamstwo katyńskie od ponad 70 lat służy sowieckiej i postsowieckiej Rosji, tak kłamstwo smoleńskie uniemożliwia poznanie prawdy o tragedii delegacji prezydenckiej, wskazanie współodpowiedzialnych za śmierć polskiej elity i ich rozliczenie z win. Jeśli śmierć 96 osób, w większości pełniących ważne funkcje w państwie, w tym prezydenta RP, ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie i dowódców wszystkich rodzajów sił zbrojnych, nie jest wystarczającym impulsem, by wzruszyć sumieniem tych, którzy mogliby wnieść wkład w poznanie prawdy, to co może nim być? Po upublicznieniu przez zespół parlamentarny Antoniego Macierewicza wyników badań amerykańskich naukowców współpracujących z NASA, które udowodniły, że raporty Anodiny i Millera stawiają fałszywe tezy dotyczące przyczyn katastrofy, do uczonych nie zwrócili się z propozycją wywiadu dziennikarze z TVP, TVN, „Gazety Wyborczej”, „Wprost”, „Polityki”, „Przekroju”, „Newsweeka”, Polsatu… W głównych mediach zapanowała na ten temat cisza. Milczenie, które przysłużyło się kłamstwu. CIĄG DALSZY: http://www.gazetapolska.pl/10181-wspolni cy-klamstwa-smolenskiego

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  10. WARA od POLSKI wszelkim ZDRAJCOM ! #440839 | 173.254.*.* 14-11-2011 08:33

    To moja ojczyzna i wara od niej wszelkim zdrajcom! Szłam w Marszu Niepodległości - Nie życzę sobie i mam do tego prawo, by ktokolwiek w moim kraju stanął mi na drodze, gdy chcę w dniu święta mojej Niepodległej Ojczyzny, z flagą i biało-czerwoną opaską na rękawie, w gronie przyjaciół przejść ulicami mojej stolicy lub dowolnego innego miasta. Z takimi osobami będę walczyć, bo godzą w wolność mojej Ojczyzny o niepodległość, której walczyłam i walczyć będę. To moja ojczyzna i wara od niej wszelkim zdrajcom. Won do Moskwy i raus do Berlina! CIĄG DALSZY: http://wirtualnapolonia.com/2011/11/12/t o-moja-ojczyzna-i-wara-od-niej-wszelkim- zdrajcom/

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  11. Wnuki niemieckich zbrodniarzy przyjechały bić #440838 | 173.254.*.* 14-11-2011 08:32

    Wnuki niemieckich zbrodniarzy przyjechały bić Polaków w czasie Święta Narodowego - Ściągnięcie do Polski 1000 niemieckich bojówkarzy przez degeneratów z otoczenia guru z Czerskiej aby bili Polaków w ich własnym kraju w Święto Narodowe to dokładnie przemyślana akcja. Polacy we własnym kraju mają się czuć jak obcy. Teraz nie wolno im obchodzić nawet Świąt Narodowych. To, że wnuki niemieckich zbrodniarzy wojennych odważyły się przyjechać do Warszawy w Święto Niepodległości aby bić Polaków jest zapowiedzią kolejnych wydarzeń. Można oczekiwać, że wkrótce zostanie przeprowadzony na Śląsku plebiscyt nad stworzeniem wspólnego polsko-niemieckiego regionu, który z czasem stanie się regionem niemieckim. Jeśli Polacy nie zareagują zdecydowanie na ten szwabski najazd na Warszawę to będzie znaczyć, że nie zasługują na własne państwo i bardziej odpowiada im życie pod niemieckim i rosyjskim butem. Ci, którzy myślą inaczej warto aby poinformowali o tym niemiecką ambasadę: ul. Jazdów 12, 00-467 Warszawa, tel.: (022) 58 41 700 fax: (022) 58 41 979. CIĄG DALSZY: http://www.obnie.pl/index.php?option=com _content&view=article&id=2273:niemieckie -pomioty-marsz&catid=904:akcje-protesty& Itemid=60

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  12. MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI-oczami POlszewickich med #440836 | 74.120.*.* 14-11-2011 08:31

    http://wirtualnapolonia.com/2011/11/12/m arsz-niepodleglosci-widziany-oczami-pols kich-mediow/

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  13. hj #438475 | 79.184.*.* 11-11-2011 00:55

    hjsq

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  14. ryba psuje się od głowy , a ... #438300 | 46.186.*.* 10-11-2011 20:58

    Pierwszy zespół ma zbadać, czy nie doszło do naruszenia praw związkowców, będzie w nim przedstawiciel zarządu głównego policyjnych związków. Drugi jedzie już jutro, bo powołałem go wcześniej, aby zbadać zakłócenia relacji interpersonalnych między naczelnikami a podwładnymi w dwóch wydziałach: konwojowym oraz prewencji i ruchu drogowego - mówi "Gazecie" gen. Matejuk. Do Olsztyna jadą policjanci z biura kontroli oraz policyjny psycholog. Komendant Matejuk nie wyklucza, że zespół sprawdzi też inne jednostki. Te, z których są skargi. Słyszymy np. o komendach miejskich w Olsztynie i Elblągu. Komendant wojewódzki z Olsztyna Sławomir Mierzwa jest zaskoczony. - Zarzuty związków są tak ogólne, że trudno mi się do nich odnieść. Domyślam się, że chodzi np. o konflikt w wydziale konwojowym. Naczelnikowi zarzucono, że niesprawiedliwie dysponuje funduszem motywacyjnym. A każdy z policjantów wie tam, jak jest oceniany i za co. Czy w Nowym Mieście bili? Policja w woj. warmińsko-mazurskim to największy pracodawca - daje zajęcie 3,5 tys. policjantom i prawie 1 tys. pracownikom cywilnym. Insp. Mierzwa na komendanta wojewódzkiego awansował w maju 2008 r. Zajął miejsce po Krzysztofie Starańczaku. - Starańczak miał trochę inne podejście do ludzi - mówi Antoni Duda, szef centrali NSZZ Policjantów. Coś pękło w mazurskiej policji dwa lata temu. Dwaj funkcjonariusze z 11-tys. Nowego Miasta Lubawskiego wystąpili w "Ekspresie reporterów". Mówili o kolegach: biją zatrzymanych. Następnego dnia Marcina W., który w TVP wystąpił z odkrytą twarzą, potrącił samochód. "Pierd... się. Najpierw u siebie zróbcie porządek" - odzywali się Nowym Mieście do policji zatrzymywani. Insp. Mierzwa powołał zespół do "uspokojenia nastrojów społecznych". Siedmiu policjantów podejrzewanych o bicie zawieszono. Każdy miał dyscyplinarkę. Do dziś w służbie pozostało trzech, w tym dwóch wciąż zawieszonych. Insp. Mierzwa zmienił tylko szefa lokalnej policji. Wtedy okazało się, że policjanci z Nowego Miasta raportowali też o mobbingu do komendy wojewódzkiej. Ale sprawą nikt się nie zajął. Więcej... http://wyborcza.pl/1,76842,10606150,Kont rola_w_olsztynskiej_policji__Zaklocenia_ _czy_mobbing.html#ixzz1dKifcOTf

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  15. KING #438000 | 81.190.*.* 10-11-2011 16:46

    6 aut - 5 volkswagenów. Jakiś zamach pewnie...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. jaga #437942 | 178.183.*.* 10-11-2011 15:30

      Jeżdżę codziennie tą drogą.Dziś też.Zanim wydarzył się ten wypadek ,już dwa auta leżały po rowach. Tam była szklanka na jezdni. Drogowcy jak zwykle zaspali. Podejrzewam że piaskarki pojawiły się ale już po fakcie.

      Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

      1. kętrzyniak #437914 | 145.237.*.* 10-11-2011 14:52

        A jeszcze jak z Mazur zrobią Cud Natury to wogóle normalnych dróg tu nie będzie. Dlatego ja głosowałem na Amazonię!!!

        Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      2. Wypadek - FILM #437827 | 89.229.*.* 10-11-2011 13:22

        http://www.wolnatv.info.pl/index.php?pli k=container.php&id=228&act=all

        ! - + odpowiedz na ten komentarz

      3. szpila #437804 | 88.156.*.* 10-11-2011 12:57

        To dopiero początek!!!Przeczytacie statystyki po tym tzw.długim weekendzie,wtedy nie będzie 5 osób a 50 rannych i zabitych.Norma!!!

        Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      4. !!! #437799 | 81.190.*.* 10-11-2011 12:51

        na tym zakręcie pod Pręgowem już dużo wypadków się wydarzyło, jest źle wyprofilowany i przy niedużej prędkości wylatuje się do rowu lub tak jak w tym przypadku na przeciwny pas i bum.

        Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

        1. wisnia #437777 | 89.228.*.* 10-11-2011 12:16

          i doszedł kolejny wypadek w Olsztynie na skrzyżowaniu dworcowa- Kołobrzeska zderzyły się dwa samochody jedna osoba przewieziona do szpitala BĄDŹCIE OSTROŻNI przed nami długi weekend NOGA Z GAZU nie wymuszajmy pierwszeństwa, dobrze rozejrzyjmy sie do okoła

          Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

        2. ja #437737 | 192.168.*.* 10-11-2011 11:03

          też jeżdżę ponad 20 lat i nie tylko po Polsce...więc proszę nie kazać się cieszyć z tego co mamy i godzić się z tym...

          ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

          1. Kierowca - baba #437725 | 88.156.*.* 10-11-2011 10:52

            Jeżdżę już 20 lat autem i zdążyłam się przyzwyczaić do takich dróg jakie są. Każdy kierowca powinien zaakceptować takie drogi ponieważ biadolenie nic nie da, dróg nie poszerzy. Wystarczy dostosować prędkość do tych dróg , nie oszczędzać na oponach i wówczas ocalimy więcej istot. Każdy kierowca uważa się za lepszego a tak naprawdę wystarczy chwila.!

            Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

          2. ja #437706 | 192.168.*.* 10-11-2011 10:35

            ...to drogi niech będą jeszcze węższe, pobocza jeszcze bardziej poszarpane i jeszcze więcej drzew przy drogach...polskie drogi przystosowane są pod furmanki a nie do ruchu samochodów....gdyby były o 2 m szersze, z każdej po 1 m, wiele by pomogło...a główne polskie drogi- krajówki - powinny być tylko szybkiego ruchu - dwa pasy w każdą srtonę....