Biletu miesięcznego nie zawiesisz... Dlaczego?

2020-11-09 12:00:00(ost. akt: 2020-11-09 14:32:58)
Zdjęcie jest ilustracją do treści

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W marcu ZDZiT umożliwiał zawieszenie biletu długookresowego. Wszystko w związku z epidemią. Teraz — przy znacznie większej liczbie zakażeń — takiej opcji nie ma. Dlaczego?
Szkoły przeszły na nauczanie zdalne, mieszkańcy zostali w domach, bo często decydowali się na zdalną pracę. Taki sam scenariusz widzimy dziś. Mimo to Zarząd Dróg Zieleni i Transportu nie przewiduje możliwości zawieszenia biletów długookresowych.

— Informuję, że nie przewiduje się zawieszania biletów długookresowych komunikacji miejskiej. Wszystkie linie, do korzystania z których uprawniają bilety długookresowe, kursują według normalnego rozkładu jazdy. Co więcej, w związku z obostrzeniami dotyczącymi zasad korzystania z publicznego transportu zbiorowego w czasie pandemii Covid-19, na najbardziej obłożonych liniach, w zależności od bieżącego zapotrzebowania oraz uwzględniając dostępność pojazdów i dyspozycyjność kierowców, są uruchamiane tzw. dodatkowe kursy dublujące — informuje Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT w Olsztynie. — Można powiedzieć, że olsztyńska komunikacja miejska funkcjonuje na 100 procent, a w użyciu są wszystkie dostępne pojazdy.

Jaki jest jednak powód tej decyzji?

— Każda osoba, nabywając bilet, w tym bilet długookresowy, nabywa w ten sposób prawo do korzystania z usług świadczonych przez olsztyńską komunikację miejską. I z pełni tych usług może korzystać, ponieważ komunikacja miejska funkcjonuje według normalnego rozkładu jazdy, a nawet — uwzględniając dostępność pojazdów i dyspozycyjność kierowców — na wybranych liniach zwiększana jest częstotliwość kursowania pojazdów czy uruchamiane są tzw. dodatkowe kursy dublujące. Biorąc pod uwagę powyższe, nie przewiduje się zawieszania biletów długookresowych — wyjaśnia Michał Koronowski.

PJ


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl





Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pstryk #3004276 | 88.156.*.* 10 lis 2020 12:58

    A ja w temacie pochwały jaką GO wystawia w Wojewódzkim Raporcie za Życiem dla dokonań WM Urzędu Wojewódzkiego." jedna wielka ściema" https://serwisy.gazetaprawna.p l/samorzad/artykuly/1484930,niepelnospra wni-w-polsce-pomoc-rzadu-pieniadze.html

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. tramwaj to syf #3004213 | 83.15.*.* 10 lis 2020 10:47

    hahahah... Dymaj... Was w tym Olsztynie na każdym kroku! Kto tym goownem jeździ niech płaci!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  3. A sedno #3004198 | 10.10.*.* 10 lis 2020 10:03

    Co ma piernik do wiatraka. W ogóle artykuł jedno a MPK drugie. A chodzi o to że dzieci w głównej mierze ale i niektórzy mają zawieszone działalności a dzieci które kupują miesięczny są na zdalnym i po co im bilety. Nie wiem jak jest teraz i o co chodzi z tymi okresami bo nie wiem ale tak jeżeli kupiłam miesięczny w październiku bo były szkoły no to trudno już tracę ale jeżeli jest tak że muszę zapłacić w listopadzie żeby zachować ciągłość to też bym się nie zgodziła.

    odpowiedz na ten komentarz

  4. mis #3004050 | 195.136.*.* 9 lis 2020 19:27

    dobrze wam tak ,za hu...we wybory terzba placic wiec placie

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. docho #3004009 | 95.49.*.* 9 lis 2020 18:17

      MPK nie ma kasy . Wpływy z biletów są znikome a kierowcom trzeba płacić jubileuszówki, nadgodziny, za punktualność , za mycie rąk , za urlop itd.

      Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

      Pokaż wszystkie komentarze (9)