Quantcast

Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Razem tworzymy przyszłość regionu

2020-09-18 08:13:18 (ost. akt: 2020-10-08 10:24:50)
W składzie Komitetu Kongresu Przyszłości jest m.in.  Günter Verheugen

W składzie Komitetu Kongresu Przyszłości jest m.in. Günter Verheugen

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

26 listopada podczas IV Kongresu Przyszłości kolejny raz będziemy rozmawiać o przyszłości regionu. O przyszłości, która dotyczy każdego z nas. To niepowtarzalna szansa, aby mieć realny wpływ na to, jak będą wyglądały Warmia i Mazury.

Stawiamy na konkretną i praktyczną wiedzę. Chcemy, żeby wszyscy uczestnicy Kongresu mieli swój wkład w jego treść. To pozwoli na wypracowanie rozwiązań, które każdy z zainteresowanych będzie mógł wcielić w życie — prywatne i zawodowe.

Nad jakością treści przekazywanych na Kongresie czuwa Komitet Kongresu Przyszłości. W jego skład weszli: Günter Verheugen, Marek Prawda, Artur Chojecki, Gustaw Marek Brzezin, Andrzej Abako, Piotr Grzymowicz, Tomasz Andrukiewicz, dr hab. Jerzy Przyborowski, Jarosław Michalak, Mirosław Hiszpański, Marek Karólewski, Henryka Bochniarz, Wiesław Łubiński, Marcin Burza
Potrzebę rozmów o przyszłości podkreśla Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan: — Rozmowa o przyszłości jest dziś niezmiernie ważna. Dlaczego? Dlatego, że pandemia wymusza głęboką rewizję dotychczasowych wizji rozwoju wielu obszarów życia, nie tylko gospodarczego, ale też społecznego, politycznego, cywilizacyjnego, kulturalnego. Covid-19 zburzył nasze poczucie bezpieczeństwa, nasze prognozy wzrostu, nasze myślenie o globalizacji, o bezpieczeństwie łańcuchów dostaw i wiele innych.
Niewidzialny okiem wirus kompletnie zmienia dotychczasowe schematy działania, procedury, zmienia standardy pracy, życia rodzinnego. Jednym z dnia na dzień zabiera pracę, innym jej przysparza. Pokazuje, że jako cywilizacja kroczymy po bardzo kruchym lodzie. Koronawirus pozwala też inaczej spojrzeć na relacje społeczne, rodzinne, na komunikację społeczną, na naszą odporność psychiczną, na sprawność administracji i rolę światowych organizacji, jak choćby WHO. Liczę więc na udział i odważną, wielowątkową debatę podczas tegorocznej edycji Kongresu Przyszłości. — dodaje Henryka Bochniarz.

Wiesław Łubiński, kanclerz Loży Olsztyńskiej BCC, wiceprezes Zarządu BCC zaznacza, że Kongres Przyszłości ma duże znaczenie dla mieszkańców Warmii i Mazur: — Kongres jest ważny dla naszego regionu. Dlatego bardzo się ciesze, że Grupa WM wymyśliła go i realizuje z dużym sukcesem. Chodzi przecież o naszą przyszłość. Nikt nie wie, jak ona będzie wyglądać, ale z dyskusji, rozmów i spotkań tworzą się pewne trendy, które można wdrożyć w życie. Ile mogę, to pomagam. Dla moich dzieci i wnuków przyszłość regionu jest istotna. Także pod kątem bezpieczeństwa klimatycznego. Trzeba podkreślać jego znaczenie. Skoro jest okazja wesprzeć taką inicjatywę, to chętnie to robię.

Kluczową rolę w rozwoju naszego regionu pełnią samorządowcy. Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku zwraca uwagę na nowe wyzwania, o których będziemy rozmawiali podczas Kongresu: — Panele dyskusyjne odbywające się w trakcie Kongresu Przyszłości od samego początku inspirują mnie, jako prezydenta Ełku, do nowych działań i rozwiązań zarówno w zarządzaniu miastem, jak i realizacji nowych pomysłów, przedsięwzięć czy inwestycji. Ełk jest bez wątpienia miastem „Przyszłości”, w którym warto żyć, uczyć się, zakładać rodzinę i rozwijać firmę. Przed naszym samorządem stoją nowe wyzwania, którym sprostamy we współpracy z mieszkańcami. To także cele, które osiągniemy czerpiąc mądrość m.in. z doświadczeń i spostrzeżeń ludzi świata biznesu, samorządu i nauki.
Bilety do nabycia na >>> www.kongresprzyszlosci.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także