Quantcast

Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Wykorzystali moment nieuwagi i okradli 52-letnią kobietę w centrum miasta

2020-08-03 11:04:05 (ost. akt: 2020-08-03 11:14:22)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Policjanci z Dobrego Miasta wyjaśnili okoliczności i zatrzymali sprawców kradzieży portfela, do której doszło pod koniec lipca 2020 roku w centrum miasta. 18 i 20-latek ze względu na sposób swojego działania usłyszeli zarzut zuchwałej kradzieży portfela.

Z ustaleń śledczych wynika, że tego dnia dwóch mężczyzn od dłuższego czasu obserwowało kobietę, która prowadziła rower, a w koszyku miała położony portfel. Gdy 52-latka zaczęła rozmawiać przez telefon, sprawcy wykorzystali ten moment, podbiegli do niej i zabrali portfel, a następnie uciekli w stronę pobliskich ogrodów działkowych. Pokrzywdzona była kompletnie zdezorientowana zuchwałością mężczyzn, ale po chwili zgłosiła kradzież policjantom. Kobieta oszacowała wartość strat na 270 złotych.

Funkcjonariusze z Dobrego Miasta w niespełna kilkadziesiąt godzin od zdarzenia ustalili personalia i zatrzymali sprawców kradzieży. Okazali się nimi 18 i 20-latek z Dobrego Miasta. Ponadto, w trakcie przeszukania odzyskano skradziony portfel.

Ze względu na charakter kradzieży i sposób ich działania, obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży zuchwałej, za co grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec 18 i 20-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej.

Zgodnie z art. 115 kodeksu karnego kradzieżą szczególnie zuchwałą jest:
1) kradzież, której sprawca swoim zachowaniem wykazuje postawę lekceważącą lub wyzywającą wobec posiadacza rzeczy lub innych osób lub używa przemocy innego rodzaju niż przemoc wobec osoby, w celu zawładnięcia mieniem.
2) kradzież mienia ruchomego znajdującego się bezpośrednio na osobie lub w noszonym przez nią ubraniu albo przenoszonego lub przemieszczanego przez tę osobę w warunkach bezpośredniego kontaktu lub znajdującego się w przedmiotach przenoszonych lub przemieszczanych w takich warunkach.

Źródło: KMP Olsztyn


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Z"ukosa" #2955702 | 83.9.*.* 3 sie 2020 11:35

    Tylko obóz karny (ciężkiej) pracy..może w tych człekopodobnych istotach coś zmienić. ..żadne tam więzienia z których jak wyjdą to będą jeszcze bardziej zdeprawowani i z mniejszymi szansami na godne życie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Z"ukosa" #2955701 | 83.9.*.* 3 sie 2020 11:35

    Tylko obóz karny (ciężkiej) pracy..może w tych człekopodobnych istotach coś zmienić. ..żadne tam więzienia z których jak wyjdą to będą jeszcze bardziej zdeprawowani i z mniejszymi szansami na godne życie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz