Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Znamy finalistów Fest Muzy!

2020-07-22 12:09:29 (ost. akt: 2020-07-22 12:13:00) Artykuł sponsorowany

Poznaliśmy sześć zespołów, które zaprezentują się olsztyńskiej publiczności. Zainteresowanie konkursem organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury było ogromne.

Tegoroczny przegląd młodych kapel będzie wyjątkowy w skali całego kraju. Wszystko ze względu na sytuacje epidemiologiczną, związaną z pandemią koronawirusa.
- Tak naprawdę nasza impreza jest jedyną tego rodzaju w Polsce - mówi dyrektor MOK-u, Mariusz Sieniewicz. - Szereg podobnych wydarzeń zostało odwołanych, dlatego tym bardziej cieszymy się, że Fest Muza została na konkursowej mapie.
Ta sytuacja miała wpływ na liczbę zgłoszeń, jaka dotarła do Miejskiego Ośrodka Kultury. Ale to także bez wątpienia potwierdzenie rosnącej renomy olsztyńskiego wydarzenia. Łącznie w szranki chciało stanąć aż 70 kapel z całej polski, z których wybranych zostało sześciu finalistów:
* Blue Willmingtons (Starogard Gdański, blues rock),
* Fake Logic (Gdańsk, rock progresywny),
* In Blanco (Wrocław, rock alternatywny),
* Mojo Pin (Łódź, rock alternatywny),
* Oreada (Moszczenica-Łódź, folk),
* PARA (Warszawa, electro pop).
Cała szóstka finalistów Fest Muzy 2020 zagra na żywo w olsztyńskim Amfiteatrze już 9 sierpnia (niedziela). I nagrodą jest pięć tys. złotych i wysokiej klasy mikrofon, za II miejsce wypłacone zostaną cztery tys. złotych, a zespół, który zajmie III lokatę dostanie tysiąc złotych i mikrofon.


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB