Quantcast

Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Idźcie na wybory! Niezwykłe współzawodnictwo osiedli w Olsztynie

2020-07-03 15:51:42 (ost. akt: 2020-07-03 16:58:00) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Depositphotos/nades.Urząd Miasta Olsztyna

W kolejną niedzielę (12 lipca) odbędzie się druga tura wyborów Prezydenta RP. Olsztyńskie osiedle, które wykaże się najwyższą frekwencją może liczyć na nagrodę.

Głosowanie jest jednym z najważniejszych, obywatelskich przywilejów. Tłumny udział w tym wydarzeniu sprawia, że staje się ono prawdziwym świętem demokracji. Dlatego zachęcamy, by olsztynianie jak najliczniej stawili się przy urnach.
- Wybory są kwintesencją demokracji a frekwencja wyborcza miarą świadomości i zaangażowania obywateli w procesy demokratyczne - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Kierując się tym przesłaniem zapraszam do udziału we współzawodnictwie osiedli olsztyńskich, którego celem jest jak najliczniejsze uczestnictwo obywateli w II turze wyborów prezydenckich.

Podstawą oceny będzie frekwencja w danym osiedlu Olsztyna. Pod uwagę będą brane wszystkich komisje wyborcze w jego granicach określonych w statucie miasta. Osiedle z najwyższą frekwencją - będzie liczona w procentach, jako liczba osób głosujących w stosunku do liczby osób uprawnionych - zdobędzie 50 tys. złotych. Kwota zostanie przekazana do dyspozycji Rady Osiedla.
Aby odnaleźć lokal, w którym możemy głosować 12 lipca, wystarczy skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki. Należy podać numer PESEL albo nazwę ulicy i nr domu. W odpowiedzi uzyskamy adres lokalu wyborczego. Jeżeli po wpisaniu numeru PESEL nie pojawi żadna informacja, prawdopodobnie dana osoba nie jest wpisana do spisów wyborców miasta Olsztyna.
[wyszukiwarka lokali wyborczych]

Zasady współzawodnictwa osiedli Miasta Olsztyna o najpowszechniejszy udział w wyborach prezydenckich 2020 r.
1. Współzawodnictwo skierowane jest do wszystkich mieszkańców Olsztyna uprawnionych do głosowania w wyborach prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2020 r., a także do osób, które zdecydowały się głosować w Olsztynie, pomimo tego, że nie są jego mieszkańcami.
2. Przedmiotem rywalizacji i oceny jest frekwencja wyborcza na danym osiedlu Olsztyna, przyjmując za podstawę istniejący klucz podziału miasta na osiedla, zgodnie ze Statutem Miasta Olsztyna.
3. Do wyniku danego osiedla zliczana jest frekwencja ze wszystkich komisji wyborczych usytuowanych w jego granicach.
4. Frekwencja jest liczona w procentach, jako liczba osób głosujących w stosunku do liczby osób uprawnionych.
5. Podstawą ostatecznego rozstrzygnięcia będą oficjalne wyniki Okręgowej Komisji Wyborczej w Olsztynie. Ogłoszenie wyników współzawodnictwa osiedli nastąpi niezwłocznie po upublicznieniu wyników Okręgowej Komisji Wyborczej.
6. Osiedle, które zanotuje największą frekwencję wyborczą zostanie nagrodzone kwotą 50 000 złotych (słownie: pięćdziesiąt tysięcy), która zostanie przekazana do dyspozycji Rady Osiedla.
7. Nagroda może zostać przeznaczona na dowolny cel, o ile będzie się on wpisywał w zadania własne gminy Olsztyn.
8. Do realizacji wybranego przez Radę Osiedla zadania wskazana zostanie jednostka organizacyjna Urzędu Miasta. Zadanie musi zostać zrealizowane w roku 2020 r.
9. Nadzór nad realizacją współzawodnictwa sprawować będzie Biuro Rady Miasta Olsztyna.


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Panie Morawietzki #2944664 | 79.190.*.* 6 lip 2020 14:03

  Diaspora dziękuje za wizytę

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ja #2944539 | 195.117.*.* 6 lip 2020 11:34

  Politycy was podpuszczają,a wy plujecie jeden na drugiego,oni się dogadują w zaciszu gabinetów,a wy siedzicie w swoich zadupiach i udajecie że żyjecie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. biało czerwony #2944150 | 5.173.*.* 5 lip 2020 10:52

  Swoim długopisem zagłosuje na Dudę. Zeby nikt tego nie zmienił.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ekspert #2943971 | 185.220.*.* 4 lip 2020 22:24

  Olsztyniacy głosujcie jak chcecie - oby tylko nie na tęczowego rafałka - syna agentki SB, który chce zrobić z Polski niemieckiego piętaszka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ja #2943941 | 195.225.*.* 4 lip 2020 21:10

  kiedy zacznie się wygrany w obo remont chodników na Gębika? 2. Czy to prawda że wykonawca adaptacji projektu remontu uranii już nie dotrzymał terminów i remont będzie opózniony?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (25)