Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Wolontariusze z "Mazur" i policjanci pomagają potrzebującym

2020-05-25 18:00:00 (ost. akt: 2020-05-25 19:30:59)

Autor zdjęcia: Policja

Wolontariusze Społecznego Policyjnego Klubu Sportowego "MAZURY" razem z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie pomagają osobom potrzebującym.

Współpraca policjantów oraz wolontariuszy z Policyjnego Klubu Sportowego "MAZURY" rozpoczęła się, gdy na mocy uchwały zarządu klubu z 30 marca br. ustanowiony został wolontariat społeczny, jako stała komórka organizacyjna na rzecz osób potrzebujących, nieporadnych życiowo i niepełnosprawnych. Inicjatywa ta wspierana jest przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Wolontariat społeczny, to na co dzień przede wszystkim wsparcie przy robieniu zakupów oraz pomoc w innych sprawach wymagających wyjścia z domu dla seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami z terenu powiatu ostródzkiego.

W czasie pandemii Covid -19 wolontariusze wspólnie z pracownikami socjalnymi lub policjantami dostarczają także gotowe posiłki lub paczki żywnościowe pod wskazane przez instytucje samorządowe adresy dla osób objętych kwarantanną domową oraz pozostającym w izolacji, w szczególności osobom samotnym.

Siedzibą wolontariatu społecznego Policyjnego Klubu Sportowego Mazury przy wykonywania świadczeń pomocowych na rzecz zagrożeń związanych z Covid -19 jest sala gimnastycznej w Samborowie (gmina Ostróda).

Dodatkowo seniorzy, a także osoby z niepełnosprawnościami z powiatu ostródzkiego, które w związku ze swoją nieporadnością nie mogą liczyć na pomoc bliskich czy sąsiadów, mogą skontaktować się z lokalnym ośrodkiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej gdzie otrzymają informacje o możliwej pomocy wolontariuszy w zrobieniu zakupów, wyprowadzeniu psa, czy pomocy w innych sprawach wymagających wyjścia z mieszkania. Działania wolontariatu społecznego Policyjnego Klubu Sportowego Mazury odbyły się m.in. w gminach powiatu ostródzkiego: Małdyty, Miłomłyn i Łukta.

Paczki trafiły m.in. do potrzebujących w Miłomłynie


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB