Quantcast

Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Czerwiec też już dobry na emeryturę

2020-05-20 16:13:04 (ost. akt: 2020-05-20 16:16:57)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Czerwcowa emerytura przestanie już straszyć przyszłych emerytów. To dzięki tarczy antykryzysowej 3.0, która zrównuje sposób waloryzacji składek emerytalnych. Problem w tym, że to rozwiązanie tymczasowe, tylko na ten rok.

Nie jest tajemnicą, że od 2009 roku wszystkie emerytury przyznawane w czerwcu były niższe od tych, do których prawo do świadczenia powstało w innych miesiącach. Wynikało to bezpośrednio z zasad przeprowadzania waloryzacji składek emerytalnych.

— Od stycznia do maja i od lipca do grudnia podlegają one waloryzacji kwartalnej i rocznej, natomiast w czerwcu wyłącznie rocznej — tłumaczyła nam powody tego Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego. — Dlatego, by maksymalnie skorzystać ze wszystkich możliwości zwiększenia wysokości przyszłej emerytury warto zwrócić uwagę na odpowiednią datę, w której zdecydujemy się do przejścia na świadczenie — radziła.

I przyszli emeryci, jak ognia unikali przechodzenia na emeryturę w czerwcu. To się zmieni.

Czytaj e-wydanie

Aby przeczytać cały artykuł, kup e-wydanie Gazety Olsztyńskiej.

Wejdź na stronę >>> kupgazete.pl lub kliknij w załączony PDF.


W środowym (20 maja) wydaniu m.in.


LOT nie poleci jeszcze z Szyman
Od 1 czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają połączenia krajowe. W reaktywowanej siatce połączeń nie ma jeszcze Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

E-hulajnogą może jeździć tylko jedna osoba
To kolejna wersja przepisów przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury. Określają one zasady poruszania się hulajnogami elektrycznymi. W stosunku do poprzedniej wersji zmian jest niewiele. Rozpoczynają się konsultacje społeczne.

Zostali bez dachu nad głową
Pani Anna Cieślak samotnie wychowuje pięcioro dzieci. W wyniku pożaru rodzina straciła dach nad głową i cały dobytek. Do tej pory nie mają gdzie mieszkać. Pomieszkują u rodziny i bliskich znajomych. Czy znajdą swoją ostoję?


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. cde #2923525 | 88.156.*.* 20 maj 2020 18:52

    Dziadostwo i wszystko na temat. Przechodzący na emeryturę gorszy od innych potencjalnych emerytów ? Bezskładkowe odliczone co do dnia a w dobie komputerów nie można czerwca zaliczyć ? Dać jedną emeryturę zaliczkowo a następną wyrównać !

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz