Quantcast

Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Wracamy do tematu. Miasto posprzątało brzeg Łyny, ale...

2020-05-10 12:11:25 (ost. akt: 2020-05-08 11:57:40)
Śmieci nad Łyną

Śmieci nad Łyną

Autor zdjęcia: Mirosław Arczak

Miasto posprzątało teren, o którym wspomniał na Facebooku radny Mirosław Arczak. Dlaczego trwało to tak długo? Odpowiada rzecznik ZDZiT.

Radny już w lutym interpelował do prezydenta o gruntowne sprzątnięcie kilkuset metrów wzdłuż Łyny w Lesie Miejskim. Miasto zapewniało, że prace są tam regularnie wykonywane. Do 17 kwietnia nic się jednak nie działo, więc radny sam posprzątał brzeg.

— Mam pewność, że żadne oczyszczanie nie było tam wykonywane przez ostatnie kilka lat. Nie twierdzę, że takie prace nie zostały na papierze zgłoszone i... rozliczone, ale w terenie na pewno nie było nikogo, łącznie z jakimkolwiek nadzorem i kontrolą. Dlatego warto osobiście brać się za robotę, a nie ufać oficjalnym odpowiedziom — napisał.

Zobacz także: Olsztyński radny sprząta brzeg Łyny. Gdzie jest miasto? Olsztyński radny sprząta brzeg Łyny. Gdzie jest miasto? Olsztyński radny wywołał ratusz do tablicy. Pyta o sprzątanie brzegów Łyny. Miasto zapewniało, że robi to regularnie, a wszelkie prace zakończą się do...
Co na to miasto?
— Faktycznie złożona została deklaracja uporządkowania wskazanego terenu do końca marca bieżącego rok. Niestety stan czystości i rodzaj zanieczyszczeń, jakie zastała firma sprzątająca, okazały się potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia pracowników — wyjaśnia Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

I dodaje: — W związku z tym, że wykonawca przystępował do działania już w czasie realnego zagrożenia Covid-19, została złożona prośba o anulowanie tego zlecenia. Ostatecznie po negocjacjach wydłużono wykonawcy termin realizacji zadania do 30 kwietnia. Zadanie zostało zrealizowane. Należy zdawać sobie sprawę, że sytuacja może się powtarzać, bo mamy w tym przypadku do czynienia z dzikimi wysypiskami śmieci oraz koczowiskami bezdomnych, których oczyszczanie często przypomina syzyfową pracę.

PJ


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (09-10 maja) wydaniu m.in.

Trudniej jest się lubić, niż kochać
Dla wielu małżeństw okres izolacji związanej z epidemią to często czas nieporozumień i konfliktów. Czy efektem tych sytuacji będzie wzrost liczby rozwodów? Czy może warto zajrzeć w głąb siebie i sprawdzić, czy problem nie tkwi jednak w nas samych?

Nagrali hymn pandemii
Muzycy z Warmii i Mazur dołączyli do spektakularnego projektu Adama Sztaby. Dzięki połączonym siłom ponad 700 osób wybrzmiał utwór „Co mi Panie dasz”. I okazało się, że właśnie tekst tego utworu wyśpiewany przez polskie gwiazdy, był dla wielu tymi słowami, które „ukołysały duszę”, a kto wie, może i przyszłość? Przynajmniej tę najbliższą...

Dlaczego lubimy złe wiadomości?
W Japonii zakwitły drzewa wiśniowe. Pewien filantrop otworzył kolejną fundację dobroczynną. W Olsztynie otwarto nową szkołę… Kogo to interesuje? Śpieszę z odpowiedzą — nikogo. Co innego, gdy gdzieś wybucha pożar, dochodzi do wypadku drogowego czy jest jakiś skandal.

Bez angielskiego zwiedził 45 krajów
Na co dzień zajmuje się innowacjami w rolnictwie, a wolnych chwilach jeździ w nieznane. Miłość do podróży zaszczepiła w nim babcia. Sebastian Waśkowicz przed wyjazdem nastawia się, że będzie "ciężko", bowiem woli pozytywne zaskoczenie od rozczarowań.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ładnie #2919586 | 95.160.*.* 12 maj 2020 17:54

  Tak trzymać panie Radny! Nie oglądać się na złośliwców i nie słuchać ich komentarzy. Jak się działa, to zawsze komuś się coś nie spodoba. Nie znam akurat tego miejsca, ale widzę, że lekko nie było. Gratulacje.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. warmiak #2918871 | 195.225.*.* 11 maj 2020 06:47

  niejednego wędkarza widziałem na brzegach Łyny , stary czy młody sprzęt samochód wypasiony a zachowuje się jak debil

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Mieszkaniec #2918857 | 88.156.*.* 11 maj 2020 00:09

  P.Arczak Zrobił Pan zdjęcia dzikiego wysypiska koło działek i robi pan szoł koło swojej osoby jaki pan aktywny.PO pierwsze jak ja zbieram śmieci to do worków a nie luzem jak na obrazku,to na pewno nie są miejsca wymienione w artykule.Widziałem zbierajacych śmieci po Łynostradzie worki ze śmieciami ustawiane były przy koszach.dziwnie pan zbiera luzem to nowa metoda .Pozdrawiam

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Mieszkaniec #2918850 | 88.156.*.* 10 maj 2020 23:14

  Dokładnie gdzie te śmieci zostały zebrane brak lokalizacji. Firma widziałem jak sprzątali skarpę przy stadionie Ragby.A pracownicy Lasu Miejskiego wyciągali linami z jaru wersalki,pralkę i opony.Podaję lokalizację tył ul.Wojska Polskiego 25 i Radiowa 4 za garażami,pytam z którego drzewa to spadło czy przywiezione z Jarot.Pozdrawiam.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Jago #2918771 | 78.88.*.* 10 maj 2020 20:09

  Wolontariusze usprzątneli teren 26 kwietnia, więc co zrobiła firmą,która wzięła Pieniądze za sprzątanie? Wstyd dla ratusza i ZDZiT.w dupie mam takich wykonawców.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (10)