Quantcast

Wtorek, 27 października 2020. Imieniny Iwony, Noemi, Szymona

Policja dopasowuje się do prawa

2020-04-15 14:36:25 (ost. akt: 2020-04-15 14:39:24)
Sławomir Koniuszy, przewodniczący związków zawodowych w policji KWP

Sławomir Koniuszy, przewodniczący związków zawodowych w policji KWP

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wprowadzane przez rząd przepisy chroniące nas przed epidemią są niejasne. A to na ich podstawie policjanci sami muszą uznaniowo podejmować decyzje, Dlatego za to samo w jednym mieście można dostać mandat, w innym nie.

Coraz częściej i coraz głośniej o kolejnych budzących emocje interwencjach policji. A
to mandat wlepiony właścicielowi samochodu, który przyjechał na ręczną myjnię umyć swoje auto, a to spacerowicz, który wyszedł z domu tylko przejść się po mieście, a nie do pracy lub po niezbędne zakupy. W końcu, to głośna sprawa młodej kobiety z Olsztyna, która jest zawodniczką sztuk walki i wybrała się na trening do pustej sali treningowej. Film z jej budzącego kontrowersje zatrzymania obejrzało już ponad 400 tysięcy osób. Internet jest pełen wylewanych przez internautów żali i hejtu na policję.

Czytaj e-wydanie

Aby przeczytać cały artykuł, kup e-wydanie Gazety Olsztyńskiej.

Wejdź na stronę >>> kupgazete.pl lub kliknij w załączony PDF.


W środowym (15 kwietnia) wydaniu m.in.

Waldemar kozłowskiLuzowanie gospodarki powoli
Rząd będzie stopniowo odmrażać gospodarkę. Pierwsze decyzje z tym związane mają wejść w życie już 19 kwietnia, ale do normalności droga jeszcze daleka. A o wielu rzeczach, jakimi je znamy, np. wakacjach, musimy już zapomnieć.

Ludzkie ciepło z dostawą do domu
Choć w obliczu pandemii koronawirusa banki żywności muszą zmagać się z trudnościami, ich przedstawiciele nie tracą z oczu osób potrzebujących wsparcia. Bank Żywności w Olsztynie dostarcza ciepłe posiłki seniorom. A z nimi też trochę dobra.

Maseczka na twarzGdzie musimy zakrywać twarz?
W czwartek wejdą w życie przepisy nakazujące zasłanianie twarzy w miejscach publicznych. Są nieprecyzyjne, więc pojawiło się dużo wątpliwości. Twarzy nie trzeba zasłaniać np. w samochodzie. Gdzie jeszcze?

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Waleczny i także wojownik! #2906884 | 37.190.*.* 15 kwi 2020 22:48

  Jeśli sie miało 2 - krotnie uszkodzony kręgosłup to się nie uprawia sztuk walki. Bo w końcu podczas terningu albo podczas kolejnej walki ktoś ci go uszkodzi znacznie poważniej. Czepiasz się policji, ponieważ z góry zakładasz że w Policji widzisz swego potencjalnego przeciwnika a nie sprzymierzeńca. Gdybyś zachowywała się normalnie i w Policjancie widziała swego sprzymierzeńca sytuacja wyglądała by inaczej. Ale ty oczywiście szukałaś z tym policjantem konfrontacji więc się jej doczekałaś. O co ci chodzi. Naucz się szacunku do ludzi a nie w Policji widzisz tylko wrogów. Jesteś zawodniczka ale pokory i rozwagi oraz inteligenci u ciebie brak. Tak jak ty nie postępuje prawdziwy wojownik. Na etos prawdziwego wojownika sztuk walki musisz jeszcze długo . Przegrałaś na własne życzenie i trudno ci się z tym pogodzić! Ale myślę że to była dla ciebie bardzo dobra lekcja. Musisz się z tą przegraną na własne życzenie w końcu się pogodzić!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Były pies z psiarni ... #2906864 | 176.97.*.* 15 kwi 2020 21:32

   W mundur się odziej ob-atelu i nie zapomnij o swoim bracie poecie-rzeczniku. Pieski szczekają w imię załatwiania swoich spraw a nie w sprawie pozostałego stada puszczonego na pastwę losu i koronawirusa !!!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. K #2906833 | 178.191.*.* 15 kwi 2020 20:20

   Milicja OBYWATELSKA- bolszewickie NKWD

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. X #2906830 | 37.47.*.* 15 kwi 2020 20:15

   A owy Koniuszy to Policjant ? Czy jakiś biznesmen bo jeśli to pierwsze to czemu bez munduru a po drugie czemu nie patroluje ulic jak inni Za co ja płacę podatki żeby pierdział w stołek i srał w swoje gniazdo Zakładaj mundur i na patrol ale to już.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Olo #2906755 | 81.190.*.* 15 kwi 2020 17:53

    Panie K. powonien pan stać murem za policjantami a nie kryć się za plecami komendanta

    Ocena komentarza: warty uwagi (35) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (13)