Wtorek, 26 maja 2020. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Hotel dla pracowników służby zdrowia

2020-04-15 11:05:50 (ost. akt: 2020-04-15 11:07:32) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Decyzją prezydenta Olsztyna do dyspozycji olsztyńskich medyków oddanych został hotel Relax. To kolejne działania mające wesprzeć służbę zdrowia w walce z koronawirusem.

Są na pierwszej linii frontu tej wyczerpującej walki. Ich codzienność to godziny dyżurów, praca w ciężkich warunkach i strach o to, by nie zarazić domowników wirusem. Aby ograniczyć to niebezpieczeństwo, pracownicy olsztyńskiej służby zdrowia mogą skorzystać z propozycji prezydenta Olsztyna.

- Lekarze, pielęgniarki i ratownicy są najbardziej zagrożeni zarażeniem - mówi Piotr Grzymowicz. - Z tych względów mają pełne prawo bać się o wielce prawdopodobną możliwość zarażenia swoich bliskich. Z myślą o nich podjąłem decyzję o bezpłatnym udostępnieniu służbom medycznym hotelu Relaks przy ulicy Żołnierskiej. Potrzebujemy Was i Waszego spokoju, bo od tego zależy nasze życie.

Decyzja została uzgodniona z wojewodą warmińsko-mazurskim.
"Relaks" dysponuje częścią hotelową - w pokojach 1, 2 i 3-osobowych z łazienkami jest 112 miejsc. Natomiast w części "schroniskowej", w pokojach ze wspólną łazienką, jest 45 miejsc. Łącznie do dyspozycji pracowników służby zdrowia pozostaje więc ponad 150 miejsc.Polub nas na Facebooku: