Quantcast

środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Triduum Paschalne: czas na zmianę

2020-04-09 19:13:10 (ost. akt: 2020-04-09 16:40:31)

Autor zdjęcia: Pixabay

Triduum Paschalne to szczególny czas w roku liturgicznym. To wtedy chrześcijanie rozważają najistotniejsze prawdy wiary: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Triduum rozpoczyna się wieczorną mszą w Wielki Czwartek, a kończy w wigilię paschalną.

Kościół do tych wydarzeń przygotowywał się przez ostatnie 40 dni. Po wielkopostnym oczekiwaniu przychodzi czas na to, co stanowi trzon wiary chrześcijańskiej — śmierć Jezusa, po której przychodzi zmartwychwstanie, a z nim — nadzieja na zbawienie ludzkości. To także szczególny czas, w którym Kościół, posługując się wzorem łotra umierającego na krzyżu przy Chrystusie, przypomina, jak ważne jest nawrócenie.

Czytaj e-wydanie

Aby przeczytać cały artykuł, kup e-wydanie Gazety Olsztyńskiej.

Wejdź na stronę >>> kupgazete.pl lub kliknij w załączony PDF.


W czwartkowym (9 kwietnia) wydaniu m.in.

Tarcza nie chroni wszystkich
Rośnie bezrobocie. Coraz więcej osób rejestruje się w urzędach pracy. Jednak to dopiero początek, bo dziś jeszcze firmy wstrzymują się ze zwolnieniami, wyczekując, jak ostatecznie będzie wyglądała pomoc z tarczy antykryzysowej.


obrączkiCo się odwlecze, to nie uciecze...
Agnieszka i Wojtek 17 kwietnia mieli złożyć przysięgę małżeńską, a potem bawić się na weselu do białego rana. Niestety ślub trzeba było przełożyć...


Od lewej: Michał Wypij i Jarosław GowinMamy hamulec bezpieczeństwa
O tym, że Porozumienie nie wychodzi z koalicji z PiS i nadal tworzy Zjednoczoną Prawicę, ale zaciąga hamulec bezpieczeństwa - rozmawiamy z Michałem Wypijem, posłem Porozumienia z Warmii i Mazur


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB