Quantcast

Sobota, 28 listopada 2020. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

Nowe procedury i namioty do triażu przed szpitalami w regionie

2020-04-08 14:29:29 (ost. akt: 2020-04-08 15:08:02)

Autor zdjęcia: gov.pl

W związku z koniecznością minimalizowania ryzyka zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w szpitalach, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki wprowadził w szpitalach samorządowych i państwowych na terenie województwa nowe procedury ochrony zdrowia i życia ludzi.

Wojewoda polecił szpitalom wprowadzenie regularnych badań temperatury ciała wśród pracowników szpitala. W szczególności w momencie wejścia na teren szpitala, a także zorganizowanie pracy izby przyjęć/szpitalnego oddziału ratunkowego w sposób umożliwiający bezpieczną segregację i separację osób z podejrzeniem lub chorych na COVID-19.

Wydzielono strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 bez objawów oraz strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 prezentujących objawy infekcji oraz wdrożenie algorytmu postępowania – triaż w szpitalach niezakaźnych, opracowanego przez Ministerstwo Zdrowia i Konsultanta Krajowego, zawierającego wytyczne segregacji pacjentów z podejrzeniem COVID-19.

W tym celu, na polecenie wojewody Państwowa Straż Pożarna oraz Wojska Obrony Terytorialnej udostępniły i rozstawiły namioty logistyczne w pobliżu szpitali. Polowe izby przyjęć zostały rozłożone w Ostródzie, Olsztynie, Bartoszycach, Biskupcu, Braniewie, Kętrzynie, Giżycku, Ełku, Pasłęku, Piszu, Elblągu, Szczytnie, Węgorzewie, Gołdapi.

Źródło: gov.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (8 kwietnia) wydaniu m.in.

Kolejka przed sklepem przy ul. Pana Tadeusza w OlsztynieGodziny seniora do poprawki
System robienia zakupów przez seniorów w godzinach pomiędzy 10 a 12 wymaga w najlepszym razie korekty. Bo przyjęte obecnie rozwiązanie paraliżuje pracę sklepów — wynika z sygnałów, które dotarły do Polskiej Izby Handlu.


Jestem posłem, ale i lekarzem
Rozmawiamy z prof. Wojciechem Maksymowiczem, posłem Porozumienia z Warmii i Mazur oraz wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego.Koperta zamiast urny?
Czy będziemy głosować korespondencyjnie i czy to będzie 10 maja, tego nie wie nikt. Na razie decyzja leży po stronie Senatu. Potem ustawą zajmą się znowu posłowie, którzy wcześniej najpierw głosowali przeciwko, a potem za nową ustawą.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zadymienie #2903559 | 89.230.*.* 10 kwi 2020 01:52

  Miasto male smrodu dużo jak nie gnojowicy to zadymienia i jak zwykle nie ma kto ten problem rozwiązać a czepiają w nie widocznego korono wirusa. Czy nie szkoda tych ludzi co w swoich domkach palą aż siwy dym zap.... Trzeba im pomóc by nie truli innych by po prostu było dobre powietrze dla wszystkich. Czas na przemyśleń nadszedł!!!!!!!!!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. CZYTELNIK #2903114 | 92.8.*.* 9 kwi 2020 13:16

  Czy mozna uzyc bardziej polskich slow niz triaz? A moze nie nauczylismy sie jeszcze po polsku?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. popraw to #2903093 | 89.228.*.* 9 kwi 2020 12:50

  Tej pseudo żołnierce orzełek na bok ucieka. Podszkolić trzeba orzełka bo łatwiej

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ya #2902710 | 83.9.*.* 8 kwi 2020 17:16

  No i gitara Dzięki tej wiadomości akcje Lubawy ruszą z kopyta Na to czekałem

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. cde #2902677 | 88.156.*.* 8 kwi 2020 16:21

  Już to trochę trwa (wirus). Artykuły na przemian sprzeczne. Do lasu raz wolno, raz, nie. To samo z działkami,cmentarzami. W każdym mieście inaczej. Czas by skasować poprzednie nakazy i zakazy i stworzyć nowy AKTUALNY REGULAMIN, szczególnie wskazane przed świętami !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz