Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Sprawa Agenta Tomka spadła z wokandy

2020-03-25 17:49:41 (ost. akt: 2020-03-25 18:11:30)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Do maja, a nawet czerwca odroczono rozprawę dotyczącą zażalenia złożonego przez Tomasza K. na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie do prokuratury. Przyczyna? Oczywista.

Przypomnijmy, że były poseł i były agent CBA trafił na krótko za kraty, po tym jak prokurator zarzucił mu m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przywłaszczenie ok. 10 mln zł. Chodzi o prowadzoną przez niego przez jakiś fundację Helper. On sam twierdzi, że jest niewinny.

Tomasz K. w areszcie spędził 22 dni. Wyszedł po wpłaceniu pół miliona złotych kaucji. W środę (25.03.2020) Sąd Rejonowy w Białymstoku poinformował, że przewidziane na 23 kwietnia 2020 roku posiedzenie sądu "w przedmiocie zażalenia na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie podejrzanego Tomasza K. do siedziby Prokuratury Regionalnej w Białymstoku wyznaczony na dzień 23 kwietnia 2020 r. nie odbędzie się."

Przewidywany kolejny termin posiedzenia to maj-czerwiec 2020 roku.

oprac. Igor Hrywna


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

W dzisiejszym wydaniu m.in.

Koronawirus nie wystraszył krwiodawców
Na krwiodawców z Warmii i Mazur można zawsze liczyć. Nie przestraszyli się epidemii i codziennie stawiają się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Dyrektor Grażyna Kula: mamy sytuację opanowaną.


Tanie paliwo już nie cieszy
Dawno już nie było tak tanio na stacjach benzynowych. Ceny paliw spadły nawet poniżej 4 zł za litr. Dziś jednak chyba nikogo to nie cieszy.

zdalna nauka
Szkoły przeszły do sieci
Lekcje online to zupełnie nowa rzecz w polskim systemie edukacji. Przygotowana na szybko, więc nic dziwnego, że natrafiła na wiele problemów. I to nie tylko natury technicznej...
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andrzej #2893962 | 88.156.*.* 26 mar 2020 09:55

    niech uważa na "KORONAWIRUSA - PiS "

    ! - + odpowiedz na ten komentarz