Quantcast

Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Posiedzenie Sejmu jednak w budynku przy Wiejskiej?

2020-03-25 15:11:22 (ost. akt: 2020-03-25 15:13:33)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Wiele wskazuje na to, że najbliższe, dwudniowe, posiedzenie Sejmu, odbędzie się jednak w budynku parlamentu. Przypomnijmy, że Elżbieta Witek informowała wczoraj (24 marca), że już głosowanie nad zmianą regulaminu Sejmu (konieczne z punktu widzenia formalnego) miałoby się odbyć zdalne.

Zobacz także: Co z najbliższym posiedzeniem Sejmu? Marszałek Elżbieta Witek o zmianach w regulaminie Zdjęcie jest ilustracją do tekstu Elżbieta Witek zapewniła, że posłowie chcą jak najszybciej uchwalić specustawę, która pomoże przedsiębiorcom. Jak jednak wiadomo, obrady nie mogą się odbyć...

Jak poinformowała reporterka TVN24, żeby dokonać zmian w regulaminie Izby, posłowie spotkają się w parlamencie. Na zdalne przeprowadzenie głosowania w tej sprawie nie zgadza się bowiem opozycja.

Prawdopodobnie posłowie będą obradować w różnych salach i tam głosować, a później głosy z każdej sali zostaną zliczone.

Posłowie PiS zarzucają Borysowi Budce jako szefowi Platformy Obywatelskiej, że przez jego opór, parlamentarzyści i osoby z obsługi zostaną narażone na zagrożenie zdrowia.

Z kolei Budka, w czasie dzisiejszej konferencji prasowej, podkreślał, że jego partia nie zgadza się na to, żeby jeden dzień obrad poświęcić wyłącznie głosowaniu nad zmianami w regulaminie.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Koronawirus nie wystraszył krwiodawców
Na krwiodawców z Warmii i Mazur można zawsze liczyć. Nie przestraszyli się epidemii i codziennie stawiają się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Dyrektor Grażyna Kula: mamy sytuację opanowaną.


Tanie paliwo już nie cieszy
Dawno już nie było tak tanio na stacjach benzynowych. Ceny paliw spadły nawet poniżej 4 zł za litr. Dziś jednak chyba nikogo to nie cieszy.

zdalna nauka
Szkoły przeszły do sieci
Lekcje online to zupełnie nowa rzecz w polskim systemie edukacji. Przygotowana na szybko, więc nic dziwnego, że natrafiła na wiele problemów. I to nie tylko natury technicznej...


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB