Quantcast

środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Czy kierowcy zaparkują w Olsztynie za darmo?

2020-03-17 14:30:18 (ost. akt: 2020-03-17 14:47:57)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Niektóre polskie miasta zwalniają kierowców z opłat w Strefie Płatnego Parkowania. Olsztyn jednak do nich nie dołączy. Nie przedłuży też OKM.

Zobacz także: W Olsztynie powstaje baza usług cateringowych i gastronomicznych. Urząd miasta czeka na zgłoszenia lokali Zdjęcie jest ilustracją do tekstu Olsztyńscy urzędnicy czekają na zgłoszenia właścicieli lokali świadczących usługi gastronomiczne i cateringowe. Baza zostanie zamieszczona na stronach...

Zobacz także: Olsztyńskie szpitale w okresie kwarantanny [AKTUALIZACJA] Olsztyńskie szpitale w okresie kwarantanny [AKTUALIZACJA] Sytuacja jest dynamiczna. Z każdą chwilą docierają do nas nowe informacje dotyczące funkcjonowania różnych placówek. Jak sytuacja wygląda w olsztyńskich...

Od kilku dni samorządy zastanawiają się, czy nie zawiesić opłat w Strefie Płatnego Parkowania. Na taki ruch zdecydował się Kraków, Warszawa i Kętrzyn. Z kolei w Poznaniu i Białymstoku Strefy będą funkcjonować bez zmian. Zapytaliśmy więc, czy olsztyński ratusz zwolni kierowców z opłat za parkowanie w SPP.

— Jak na razie tylko trzy miasta w Polsce zdecydowały się na zniesienie opłat za parkowanie. To pokazuje, że sprawa nie jest oczywista. My także analizowaliśmy takie rozwiązanie i na tę chwilę nie zdecydowaliśmy się na zmiany — mówi nam Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. I dodaje: — W naszej opinii odstąpienie od rotacji samochodów, którą wymuszają opłaty parkingowe, będzie tylko utrudnieniem dla kierowców, bez jednoczesnego wpływu na liczbę pasażerów komunikacji publicznej.

Piotr Grzymowicz przyznaje jednak:
— Niemniej, skonsultuję ostateczną decyzję z Radą Miasta, ponieważ jest to zastrzeżone do jej kompetencji uchwałodawczych.

Komunikacja miejska w Olsztynie też ma działać bez zmian. Poza jedną. Od 17 marca ograniczono tylko funkcjonowanie linii tramwajowej nr 3. W dni robocze kursy realizowane będą wyłącznie w godzinach porannych oraz popołudniowych. W soboty oraz niedziele i święta linia nr 3 nie będzie kursować.

Trwająca w Polsce akcja #zostańwdomu działa. W jej wyniku coraz mniej osób jeździ komunikacją miejską, a do pracy dojeżdża samochodami. Co się w tej sytuacji stanie z Olsztyńską Kartą Miejską?

„Informujemy, że mimo wstrzymania zajęć w szkołach, na terenie gminy Olsztyn, do odwołania obowiązuje rozkład jazdy - dni robocze (od poniedziałku do piątku). Obecnie nie przewiduje się zawieszania, przedłużania oraz zwrotów za bilety okresowe” — czytamy na stronie ZDZiT.

Poza tym: „Ulga studencka i doktorancka na podstawie rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego zachowuje ważność do 31 maja 2020 roku. W związku z powyższym można korzystać z biletów jednorazowych na podstawie dotychczasowych legitymacji studenckich i doktoranckich. W kwietniu bieżącego roku ZDZiT będzie przedłużać OKM wg zasad wynikających z wyżej wymienionego rozporządzenia”.

PJCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Brawo prezydencie #2888798 | 31.0.*.* 18 mar 2020 09:05

  Nie znoście strefy płatnego parkowania bo będzie utrudnieniem!! Nie zwracajcie ludziom którzy siedzą w domu z dziećmi i nie mogą pracować pieniędzy. Swoje urzędy zamykacie. Z komunikacji miejskiej nie korzystacie. Reszta niech się martwi, zaraża pewnie to nie prezydenta i rady miasta problem!!! Już nie mogę się doczekać referendum

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Tuti #2888587 | 188.147.*.* 17 mar 2020 21:35

  p. Grzymowicz pilnuje pustej kasy miejskiej co tam koronawirus liczy się tylko kasa pełna, jak zwykle Olsztyn przyspiesza :-(

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ewa #2888519 | 176.221.*.* 17 mar 2020 19:33

  Jak nie chcesz znieść opłat za parkowanie, to przynajmniej obniż ich wysokość, np. o 50%. Wszyscy się mobilizują i pomagają, tylko nie władze Olsztyna. Smutne to. :(

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Tomaszek #2888506 | 83.9.*.* 17 mar 2020 19:09

  grzymiowicz - nie lubię ciebie (specjalnie z małych liter)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. wczoraj #2888503 | 176.221.*.* 17 mar 2020 18:59

  zaparkowałem na Dąbrowszczaków, parkomat "nieczynny" .... i poszedłem dalej .;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (14)