Quantcast

Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

W związku z zagrożeniem koronawirusem Sąd Okręgowy w Olsztynie ogranicza wokandy

2020-03-12 14:45:04 (ost. akt: 2020-03-12 14:55:49)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Zarządzeniem Prezesa i Dyrektora Sądu Okręgowego w Olsztynie z dnia 12 marca 2020 r. zostały wprowadzone liczne ograniczenia w pracy sądu w związku z zagrożeniem koronawirusem.

Komunikat Sądu Okręgowego w Olsztynie:

"W związku z aktualną sytuacją w kraju związaną z szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 i potrzebą podjęcia działań profilaktycznych mających na celu ochronę zdrowia pracowników i interesantów Sądu Okręgowego w Olsztynie zarządzamy, co następuje:

1. Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie zarządza zdjęcie z wokand wszystkich spraw z udziałem stron wyznaczonych w terminie od 13 marca 2020 r. do 31 marca 2020 r., za wyjątkiem spraw pilnych.

2. Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie zarządza odwołanie wszystkich terminów badań wyznaczonych w I i II Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów w terminie od 13 marca 2020 r. do 31 marca 2020 r.

Zobacz także: UWAGA! Działalność instytucji miejskich w Olsztynie w związku z koronawirusem UWAGA! Działalność instytucji miejskich w Olsztynie w związku z koronawirusem
W związku z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego o odwołaniu imprez masowych, zamknięciu placówek edukacyjnych i kulturalnych informujemy o środkach...
3. Wprowadzamy obowiązek pomiaru temperatury ciała wszystkich osób wchodzących do budynku – dotyczy interesantów i pracowników (w tym sędziów) Sądu Okręgowego w Olsztynie. Pomiar termometrem zdalnym przeprowadza służba ochrony Sądu.

4. Osoby, które odmówią poddania się pomiarowi temperatury ciała nie zostaną wpuszczone do budynku sądu. Do budynku nie zostaną wpuszczone także osoby, u których wynik pomiaru temperatury ciała daje odczyt 38o C i powyżej.

Zobacz także: Zamknięta szkoła: Komu przysługuje zasiłek Zamknięta szkoła: Komu przysługuje zasiłek Komu przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem z powodu koronawirusa żłobka, przedszkola czy szkoły?
5. Po wejściu do budynku Sądu zaleca się dezynfekcję rąk środkiem dezynfekcyjnym, który udostępni służba ochrony Sądu.

6. Do budynku wpuszczane będą wyłącznie osoby, które wykażą jeden z celów pobytu w Sądzie, tj.:
- uzyskanie zaświadczenia o niekaralności,
- dokonanie opłaty w kasie Sądu,
- złożenie pisma w Biurze podawczym,
- udział w sprawie sądowej należącej do kategorii pilnych.
Pozostali interesanci nie będą wpuszczani do budynku Sądu.

Zobacz także: Galeria Warmińska i Aura: komunikat w sprawie koronawirusa Galeria Warmińska i Aura: komunikat w sprawie koronawirusa
Aura Centrum Olsztyna i Galeria Warmińska wprowadziły szereg rozwiązań, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa (COVID-19). 
7. Do budynku Sądu nie będą wpuszczane osoby niepełnoletnie (poniżej 18 roku życia), za wyjątkiem osób które zostały wezwane do Sądu. W razie wątpliwości, co do wieku interesanta pracownik służby ochrony może zweryfikować wiek na podstawie okazanego dokumentu tożsamości.

8. Wstrzymujemy udział interesantów w rozprawach sądowych w charakterze publiczności.

9. Wstrzymujemy wizyty młodzieży szkół podstawowych, ponadpodstawowych i wyższych o charakterze edukacyjnym.

10. Wstrzymujemy przyjmowanie interesantów przez Prezesa i Wiceprezesa Sądu, Dyrektora Sądu, Przewodniczących Wydziałów i Sekretariaty Wydziałów.

11. Wstrzymujemy funkcjonowanie Czytelni akt, Biblioteki fachowej Sądu oraz załatwianie interesantów w zakresie spraw związanych z obrotem zagranicznym.

12. Wstrzymujemy funkcjonowanie Biura Obsługi Interesantów – w zakresie bezpośredniej, osobistej obsługi interesantów. Biuro Obsługi Interesantów funkcjonować będzie wyłącznie w formie kontaktu telefonicznego, bądź elektronicznego z interesantami Sądu.

13. Zobowiązujemy wszystkich pracowników (w tym sędziów) Sądu Okręgowego w Olsztynie do telefonicznego informowania odpowiednio Prezesa/Dyrektora Sądu o zamiarze powrotu do pracy po okresie nieobecności, w sytuacji wcześniejszego przebywania w miejscach występowania zagrożenia określonych w komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego.

14. Zobowiązujemy wszystkich pracowników (w tym sędziów) Sądu Okręgowego w Olsztynie do bieżącego zapoznawania się z komunikatami i wytycznymi rozsyłanymi drogą elektroniczną i bezwzględnego stosowania się do wydawanych poleceń.

15. Zalecamy interesantom Sądu kierowanie wszelkich pism, wniosków, skarg do Sądu drogą pisemną za pośrednictwem poczty lub drogą elektroniczną.

16. O wszelkich nietypowych sytuacjach sędziowie i pracownicy Sądu winni natychmiast informować odpowiednio Prezesa/Dyrektora Sądu”.

Powyższe zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania i obowiązuje do czasu jego pisemnej zmiany bądź odwołania."


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. x #2885548 | 88.156.*.* 12 mar 2020 21:54

  Nie martwić się. Dokonanie wpłat do kasy sądu jest przyjmowane.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gniot #2885453 | 88.156.*.* 12 mar 2020 20:07

  Ci wykorzystają każdy powód,żeby przeciągnąc sprawę o kolejny rok!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. babcia #2885382 | 178.36.*.* 12 mar 2020 18:08

  Ziobro nie dał sobie rady z sędziami przez lata a taki mały wirus bardzo szybko.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. kasta zachorowała #2885336 | 184.22.*.* 12 mar 2020 17:03

  wirusy od zawsze w sądach na stolkach

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Piotr 100 #2885272 | 95.160.*.* 12 mar 2020 16:21

  Kasta

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)