Quantcast

Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Służby z Warmii i Mazur czuwają nad bezpiecznymi feriami

2020-01-20 18:52:11 (ost. akt: 2020-01-20 18:55:11)

Autor zdjęcia: gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski

Na Warmii i Mazurach zaczęły się ferie. Nad tym, żeby były bezpieczne czuwają nie tylko rodzice i opiekunowie dzieci, ale wszystkie możliwe służby z naszego regionu.

Zobacz także: Już od poniedziałku zaczynają się ferie. Zaplanuj je z nami! Już od poniedziałku zaczynają się ferie. Zaplanuj je z nami! Ferie w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczynają się 20 stycznia i trwają do 2 lutego. Na te dwa tygodnie olsztyńskie instytucje przygotowały bogaty...

Zobacz także: Szczęściarze zaczynają ferie zimowe już dzisiaj, a kiedy czas na uczniów z województwa warmińsko-mazurskiego? Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu Piątek 10 stycznia to ostatni dzień nauki przed dwutygodniową przerwą zimową dla uczniów z pięciu województw. Dzieci i młodzież szkolna z Warmii i Mazur...

O wysiłkach mających zapewnić spokojny przebieg ferii poinformował na specjalnej konferencji prasowej, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. — Absolutnym priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo dzieci i młodzieży — mówił wojewoda przedstawiając stan przygotowań do akcji "Bezpieczne ferie 2020".

Na Warmii i Mazurach do kuratorium oświaty zostało zgłoszonych 270 zorganizowanych miejsc wypoczynku w regionie. Każde z tych miejsc jest poddawane specjalnej kontroli. Z jednej strony robi to samo kuratorium, a z drugiej policja. O tym, że olsztyńskie kuratorium oświaty kuratorium czuwa nad przebiegiem ferii i bezpieczeństwem uczniów w okresie ferii zapewnił Marek Nowacki, warmińsko-mazurski kurator oświaty. — Sprawdzamy nawet do 40 procent tych miejsc, reagujemy też natychmiast na każdy niepokojący sygnał — zapewnił kurator.

— Będziemy wszędzie tam, gdzie uczniowie będą spędzać wolny czas — zapewniła dziennikarzy zebranych na konferencji prasowej kom. Ewa Szczepanek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Nad bezpieczeństwem dzieci podczas tegorocznych ferii, ale i edukacją czuwają również strażacy. Ich działania nie ograniczają się do reagowania na wezwania. Przygotowali cały system docierania do najmłodszych z pogadankami.

— Już w zeszłym roku otworzyliśmy 8 specjalnych salek edukacyjnych, w których kształcimy dzieci, jak zachować się w przypadku zagrożenia — poinformował starszy brygadier Michał Kamieniecki, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. — Cały okres ferii czuwamy w specjalny sposób nad bezpieczeństwem dzieci, które w zorganizowanych grupach spędzają wolny czas. I tu zwracam się z prośba o sygnały w przypadku nawet najmniejszych wątpliwości, co do bezpieczeństwa tych obiektów, które są przez nas rutynowo sprawdzane — zaapelował szef strażaków.

Ferie w regionie potrwają do 2 lutego i skorzysta z nich ponad 214 tysięcy uczniów.

SK


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także