Quantcast

Czwartek, 22 października 2020. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Organizowali fałszywe aukcje internetowe. Oszukali 22 osoby

2020-01-15 12:54:55 (ost. akt: 2020-01-15 13:18:52)

Autor zdjęcia: Archiwum

Do olsztyńskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którzy oszukali 22 osoby. 21 i 25-latek na fałszywych aukcjach internetowych oferowali rzeczy, które nigdy nie trafiły do odbiorców. Działając w ten sposób wyłudzili ponad 10 tys. zł. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za liczne oszustwa w internecie. Mężczyźni na aukcjach internetowych oferowali do sprzedaży m.in. bilety na festiwale muzyczne, hulajnogi elektryczne, spawarki czy wynajem domków letniskowych. Oszukali 22 osoby i wyłudzili od nich ponad 10 tys. zł.

— Po przyjęciu pierwszego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa policjanci dotarli do każdego z oszukanych klientów. Dowody na to, że młodzi mężczyźni oszukiwali w sieci znajdowały się m.in. w zabezpieczonych przez policjantów telefonach komórkowych, kartach SIM czy potwierdzeniach dokonanych przelewów bankowych — informuje Rafał Prokopczyk z KMP w Olsztynie.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego do sądu skierowany został akt oskarżenia. Zgodnie z obowiązującym prawem mężczyznom może teraz grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o zachowanie czujności podczas korzystania z internetu. Nigdy nie mamy do końca pewności, czy po drugiej stronie komputera nie znajduje się osoba, której zamiary nie są do końca szczere.

(rp/rj)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tylko do 8 #2849957 | 89.228.*.* 15 sty 2020 15:51

    w Polsce koles dostal 20 , sprawiedliwe sady hehe

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)